احتمال بارندگی در بسیاری از جاده ها

وزارت راه و شهرسازی جزئیات محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی چهارشنبه 14تا شنبه 17 آذر ماه را بیان کرد.

احتمال بارندگی در بسیاری از جاده ها

به گزارش خبرنگاران، بر این اساس تردد موتورسیکلت از ساعت 12 روز چهارشنبه تا ساعت شش صبح روز شنبه در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه و تهران- سمنان- مشهد ممنوع است.

در طول این مدت محدودیت های ترافیکی استان های شمالی نیز ادامه خواهد داشت. بر این اساس از ساعت 14 تا 24 روز جمعه از کرج به مرزن آباد تردد انواع وسایل نقلیه ممنوع است و از ساعت 17 تا 24 همان روز تردد از مرزن آباد به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

در آخر هفته پیش رو، تردد انواع وسایل نقلیه سنگین در محور چالوس ممنوع است و در محور هراز نیز تردد کامیون ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 تا 24 روز چهارشنبه و همچنین از ساعت هشت تا 24 روزهای پنج شنبه و جمعه ممنوع خواهد بود.

با بر هم خوردن شرایط جوی و افزایش بارندگی ها تعداد جاده های مسدود کشور به هشت محور رسیده است.

به این ترتیب محورهای رامیان به شاهرود، شمشک به دیزین، پونل به خلخال، املش به اطاقور، سی سخت به پادنا، گنجنامه به تویسرکان، سروآباد به پاوه و آبدانان - میمه به دلیل مداخلات جوی تا اطلاع ثانوی مسدود خواهند بود. همچنین در طول این مدت در آزادراه تهران- کرج و محورهای چالوس و تهران- قم به دلیل عملیات کارگاه جاده ای در برخی نقاط محدودیت هایی برای تردد وجود خواهد داشت.

همچنین مرکز مدیریت راه ها در اطلاعیه ای جداگانه از ورود موج جدیدی از بارندگی به کشور خبر داده و اعلام نموده است که چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور وارد می گردد پنجشنبه با تقویت این سامانه، گستره فعالیت آن به جنوب غرب، جنوب، مرکز، استانهای واقع در جنوب البرز شامل قزوین، البرز، زنجان، تهران و سواحل دریای خزر می رسد. با تداوم بارش در روز جمعه، فعالیت سامانه به نوار شمالی و شرق کشور گسترش می یابد و بتدریج از اواخر جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می گردد.

در طول این روزها جاده های استان های شمالی و بسیاری از جاده های غربی و مرکزی کشور در برخی ساعات بارندگی خواهند داشت.

وزارت راه و شهرسازی همچنین آمار تردد جاده ای در 24 ساعت گذشته را اعلام نموده که حاکی از کاهش 6.4 درصدی ترددها در روز اخیر بوده است. در این زمان آزادراه قزوین به کرج با ثبت بیش از 137 هزار تردد پرترافیک ترین جاده بوده و پس از آن آزادراه هایکرج به تهران، تهران به کرج، کرج به قزوین، و ساوه به تهران قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال بارندگی در بسیاری از جاده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بارندگی در بسیاری از جاده ها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید