جشنواره تجسمی جوانان شروع شد

مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در مقبره الشعرای تبریز برگزار گردید.

جشنواره تجسمی جوانان شروع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حضور مدیران و هنرمندان در مقبره الشعرای تبریز شروع شد.

در این مراسم هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، رضوان صادق زاده دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، عبدالرحیم سیاهکارزاده رییس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و استادان کارگاه ها و 100 هنرمند پذیرفته گردیده در جشنواره حضور داشتند.

هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی به جای سخنرانی در افتتاحیه متنی از خاطرات روزهای دور و اتفاقات امروز خواند.

رضوان صادق زاده؛ دبیر بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان گفت: در سال 2018 تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام معرفی گردیده است و جای خوشحالی است که این دوره از جشنواره در تبریز برگزار می گردد.

محمد محمدپور؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان یک رویداد بسیار مهم در عرصه هنرهای تجسمی کشور است، گفت: مکانی که هم اکنون در آن حضور داریم مدفن 410 شاعر، عارف و ادیب ایرانی در طول هزار سال گذشته است و هم اکنون همه آنها میزبان شما هستند. افتخار می کنیم که شما هنرمندان در شهر ما حضور دارید.

محمدپور اضافه کرد: تبریز در طول تاریخ مبدا تحولات بسیار بزرگی بوده است. دو دوره باشکوه نگارگری در زمان ایلخانیان و صفویان در تبریز شکل گرفت و نمونه های بسیاری از این دست باعث شد که تبریز سال جاری به عنوان پایتخت گردشگری معرفی گردد.

کارگاههای سه روزه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان از امروز تا 29 مردادماه برگزار می گردد و 100 هنرمند جوان در این کارگاه ها حضور دارند.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حمایت مرکز هنرهای تجسمی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر تا 30 مرداد ماه در تبریز ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جشنواره تجسمی جوانان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره تجسمی جوانان شروع شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید