ظرفیت تصفیه فاضلاب در شهرهای کردستان به 80 درصد می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، محمدحسین محمدی گفت: در حال حاضر شش تصفیه خانه فاضلاب، 71 درصد فاضلاب جمع آوری گردیده در سطح شهرهای استان را تصفیه می نمایند.

ظرفیت تصفیه فاضلاب در شهرهای کردستان به 80 درصد می رسد

وی با بیان اینکه هشت طرح فاضلاب هم در دست اجرا است، اضافه نمود: در این طرح ها کار احداث سه تصفیه خانه به اتمام رسیده و پنج تصفیه خانه دیگر نیز از محل طرح ها احداث می گردد که در این صورت ظرفیت تصفیه فاضلاب به 91 درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان ادامه داد: از این تعداد سه تصفیه خانه با برنامه ریزی های انجام گرفته امسال به اتمام خواهد رسید که به این ترتیب ظرفیت تصفیه فاضلاب به 80 درصد تا انتها امسال می رسد.

محمدی یادآور شد: پنج درصد جمعیت شهرنشین استان از خدمات جمع آوری و 10 درصد از خدمات تصفیه فاضلاب برخوردار نیستند، اما این تعداد در 20 شهر استان پراکنده هستند و برای احداث تأسیسات مورداحتیاج در این شهرها 480 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

وی در ادامه پیرامون وضعیت بخش آب نیز گفت: طرح جامع تأمین آب بلند مدت استان برای افق سال 1425 و با پیش بینی تأمین آب دو میلیون و 150 هزار نفر تهیه گردیده است که در آن تاریخ شهرهای استان احتیاجمند 172 میلیون مترمکعب آب خواهند بود.

مدیرعامل آبفا کردستان با بیان اینکه چهار طرح آبرسانی به شهرهای سنندج، دیواندره، بانه و سقز در دست اجرا واقع شده است، اضافه نمود: برای اتمام این طرح ها که پیشرفت قابل توجهی نیز دارند اعتبار احتیاج است.

محمدی گفت: در پنج شهر بانه، مریوان، سنندج، کامیاران و قروه با حاشیه نشینی در اطراف شهرها روبرو هستیم و با توجه به نبود زیرساخت مناسب در آنها 80 میلیارد تومان اعتبار برای ارائه خدمات مناسب احتیاج است تا طی دو سال ساماندهی شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ظرفیت تصفیه فاضلاب در شهرهای کردستان به 80 درصد می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت تصفیه فاضلاب در شهرهای کردستان به 80 درصد می رسد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید