پدر امیرحسین مرادی خودکشی کرد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، ناصر مرادی، پدر امیرحسین مرادی از محکومان به اعدام اعتراضات آبان ماه 98، روز دوشنبه 7 مهرماه خودکشی کرد.

پدر امیرحسین مرادی خودکشی کرد

ساعت 7 و 45 دقیقه صبح روز دوشنبه 7 مهرماه مأموران کلانتری خزانه در جریان خودکشی مرد میان سالی در زیرزمین خانه اش قرار گرفتند که معین شد جسد متعلق به ناصر مرادی، پدر یکی از محکومان به اعدام اعتراضات آبان ماه 98، به نام امیرحسین مرادی است.

با اعزام و آنالیز های تیم تحقیقاتی پلیس آگاهی تهران و بازپرس غلامی از شعبه سوم دادسرای جنایی تهران، معین شد که مرد 60 ساله ای به نام ناصر مرادی که پدر امیرحسین مرادی (از محکومان به اعدام آبان 98) است، خود را در زیرزمین خانه اش حلق آویز نموده است.

همسر ناصر مرادی در تحقیقات اولیه به پلیس گفت: از زمان دستگیری امیرحسین مرادی پدرش ازنظر روحی آشفته و به هم ریخته شده بود و من تا ساعت 4 صبح بیدار بودم، زمانی که از خواب بیدار شدم همسرم را صدا کردم، اما جوابی نشنیدم تا هنگامی که به زیرزمین خانه رفتم و با جسد حلق آویز شوهرم روبرو شدم.

با تحقیقات اولیه جسد مرد 60 ساله به نام ناصر مرادی (پدر امیرحسین مرادی) که در یک پیک موتوری کار می نموده به پزشکی قانونی منتقل شد.

تیرماه گذشته بود که سخنگوی قوه قضاییه خبر اعدام سه تن از معترضین آبان ماه 98، به (نام های امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی) را خاطرنشان کرد. طبق اعلام سخنگوی قوه قضاییه ارتباط با گروه های خارج از کشور از اتهامات اصلی امیرحسین مرادی است.

این سه نفر به اتهاماتی از قبیل، مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با جمهوری اسلامی ایران و محاربه به اعدام محکوم شده بودند. این در حالی است که با اعتراضات گسترده مردم و فشار نهاد ها و گروه های مدافع حقوق بشر حکم اعدام آن ها تعلیق و درخواست پیگیری و آنالیز مجدد پرونده آن ها از سوی دیوان عالی کشور پذیرفته شد.

باوجود اعلام حکم اعدام این سه جوان توسط قاضی ابوالقاسم صلواتی، قاضی شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران، اما با درخواست آنالیز مجدد این حکم و توقف آن موافقت شد. این درحالی است که پس از چند ماه، هنوز احتمال اعدام هم چنان وجود دارد، اما باید منتظر باشیم تا ببینیم که پس از پیگیری ها نتیجه نهایی و حکم اصلی چگونه صادر خواهد شد.

باوجود موافقت دیوان عالی کشور با آنالیز مجدد پرونده امیرحسین مرادی و توجه ویژه رئیس دستگاه قضا به این پرونده، اما پدر امیرحسین مرادی نتوانست فشار های روحی و روانی این جریان را تحمل کند و در روز دوشنبه 7 مهرماه خود را در زیرزمین خانه اش حلق آویز کرد.

منبع: فرارو

به "پدر امیرحسین مرادی خودکشی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدر امیرحسین مرادی خودکشی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید