یاری های اولیه زخم چشم

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، چشم ممکن است دچار کبودی گردد و یا در اثر ضربات مستقیم یا قطعات خرد شده و تیز فلزی ، سنگی یا شیشه ای دچار بریدگی گردد. به علت خطری که بینایی مصدوم را تهدید می نماید، تمام آسیب های چشم را باید جدی تلقی کرد. حتی خراش های سطحی که به سطح چشم (قرینه ) وارد می شوند، گاهی به تشکیل جوشگاه زخم و عفونت منجر می شوند و امکان از بین رفتن همیشگی بینایی هم وجود دارد.

یاری های اولیه زخم چشم

یاری های اولیه زخم چشم

چشم ممکن است دچار کبودی گردد و یا در اثر ضربات مستقیم یا قطعات خرد شده و تیز فلزی ، سنگی یا شیشه ای دچار بریدگی گردد. به علت خطری که بینایی مصدوم را تهدید می نماید، تمام آسیب های چشم را باید جدی تلقی کرد. حتی خراش های سطحی که به سطح چشم (قرینه ) وارد می شوند، گاهی به تشکیل جوشگاه زخم و عفونت منجر می شوند و امکان از بین رفتن همیشگی بینایی هم وجود دارد.

اهداف

پیشگیری از صدمات بیشتر

فراهم کردن شرایط انتقال به بیمارستان

تشخیص

درد شدید و اسپاسم پلک ها

زخم قابل مشاهده ویا نمای چشم پر خون (قرمز)

از دست رفتن بینایی به طور کامل یا جزیی

نشت خون یا مایع زلال از زخم

احتیاط !

جسم خارجی فرورفته در چشم را خارج نکنید یا به آن دست نزنید.

اقدامات

به مصدوم یاری کنید که به پشت دراز بکشد و سر او را تا حد امکان بی حرکت نگه دارید. به او بگویید که هیچ یک از دو چشم خود راحرکت ندهد. جابه جا کردن چشم سالم ، چشم آسیب دیده را وادار به حرکت خواهد نمود و ممکن است شدت صدمات بیشتر گردد.

از مصدوم بخواهید که یک پانسمان استریل یا پارچه تمیز بدون کرک را روی چشم آسیب دیده نگه دارد. اگر تا فراهم شدن یاری های طبی ، قدری طول می کشد، این لایه پوششی را به یاری باند در محل خود محکم کنید.

مصدوم را در همین شرایط به بیمارستان منتقل کنید.

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون

به "یاری های اولیه زخم چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری های اولیه زخم چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید