ادای دین به رضا رویگری با نمایشی درباره سرود ایران ایران

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، تسنیم/ نمایش رادیویی سمفونی شهر که درباره سرود انقلابی ایران ایران است، با هدف ادای دین نسبت به رضا رویگری، خواننده این اثر ساخته شد.

ادای دین به رضا رویگری با نمایشی درباره سرود ایران ایران

میرطاهر مظلومی، کارگردان سریال رادیویی سمفونی شهر درباره این مجموعه رادیویی گفت: فریدون شاد آهنگساز و تنظیم کننده این سرود انقلابی است که در زمستان سال 57 پیشنهاد خوانندگی این آهنگ را به رضا رویگری که آن موقع بازیگر تئاتر بود داد و پس از آن این سرود در استودیو صبا ضبط شد که از ماندگارترین سرودهای انقلابی ایران است.

وی اضافه کرد: در حقیقت منبع الهام شعر این سرود که حسین سرافراز آن را گفته است، خود مردم بودند و فریاد الله اکبرشان که صدای رسا و تأثیرگذار رضا رویگری ماندگاری این اثر را صد چندان کرد.

مجموعه رادیویی سمفونی شهر به نویسندگی پوریا موسوی و مانی مستان، کارگردانی میرطاهر مظلومی و با هنرمندی ایوب آقاخانی، میرطاهر مظلومی، سید مجتبی طباطبایی، محمد آقامحمدی، مینا شجاع، حمید یزدانی ابیانه، علی اصغر دریایی، نازنین مهیمنی، احمد لشینی، عباس توفیقی، مسعود زنوزی راد و محمد مجدزاده از هجدهم بهمن ماه هر شب ساعت 23:45 از رادیو نمایش پخش می گردد و روز بعد ساعت 2:30 دقیقه بامداد تکرار خواهد شد.

منبع: همگردی

به "ادای دین به رضا رویگری با نمایشی درباره سرود ایران ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادای دین به رضا رویگری با نمایشی درباره سرود ایران ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید