با کمتر از میلیارد تومان هم می توان خانه دار شد؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، تهران (پانا) - میانه قیمت یک واحد 50 متری در شهر تهران با توجه به میانگین نرخ معاملات در آذرماه 1 میلیارد و 629 هزار تومان است اما در حال حاضر با نقدینگی کمتر از یک میلیارد تومان می توان در بعضی از محله های شهر تهران، از جمله جنوب تهران صاحب خانه شد.

با کمتر از میلیارد تومان هم می توان خانه دار شد؟

با بالا رفتن قیمت مسکن، یافتن آپارتمان مقرون به صرفه و مناسب با بودجه و قدرت خرید خانوار سخت شده است اما غیرممکن نیست. آنالیز های میدانی خبرگزاری پانا از بازار قیمت خانه در جنوب تهران نشان می دهد؛ علی رغم اینکه قدرت خرید خانواده ها کاهش پیدا نموده است، خرید و فروش مسکن در جنوب تهران استقبال زیادی پیدا نموده است تا جاییکه با سرمایه کمتر از 1 میلیارد تومان به راحتی می توان در این نقطه از تهران خانه خرید.

یکی از مشاوران املاک جنوب تهران در گفت وگو با پانا بیان کرد: علی رغم اینکه به علت کاهش ساخت وساز، بازار مسکن در جنوب تهران با کمبود فایل های نوساز و مرغوب روبرو شده اما همچنان محدوده هایی در جنوب تهران هستند که متقاضی زیادی دارد زیرا شرایط مالی خانواده ها به سمت قدرت خرید خانه در منطقه ها جنوبی تهران رفته است.

وی با بیان اینکه با سرمایه کمتر از 1 میلیارد تومان به راحتی می توان در جنوب تهران صاحب خانه شد، اظهار کرد: از آنجاییکه قیمت مسکن در جنوب شهر مانند قیمت شمال شهر رشد نداشته است بسیاری از مردم که سرمایه اندکی در دست دارند برای خرید یا سرمایه گذاری به جنوب تهران آمده اند و همین باعث شده تا معاملات مسکن در جنوب تهران تا حدودی رونق داشته باشد.

قیمت آپارتمان های زیر 50 متر درغرب تهران + جدول

قیمت آپارتمان های زیر 50 متر در شرق تهران + جدول

منبع: خبرگزاری پانا

به "با کمتر از میلیارد تومان هم می توان خانه دار شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کمتر از میلیارد تومان هم می توان خانه دار شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید