برای مهاجرت تحصیلی به چه نمره آیلتسی احتیاج است؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، در ادامه رشد فزاینده نرخ مهاجرت در یکسال گذشته، تعداد افرادی که در ماه های اخیر تصمیم به مهاجرت گرفته اند هم رو به افزایش است.

برای مهاجرت تحصیلی به چه نمره آیلتسی احتیاج است؟

اما اصلی ترین دغدغه تمام افرادی که در پی مهاجرت هستند، چه مهاجرت تحصیلی و چه مهاجرت کاری/تجاری مسئله زبان انگلیسی و گرفتن آیلتس در کمترین زمان ممکن است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی، رشته و دانشگاه فرق دارد. حداقل نمره مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها و کالج های کانادا نمره 6 آیلتس آکادمیک است که با توجه به مقطع و نوع رشته تحصیلی می تواند تا 7.5 هم افزایش یابد.

ولی بطور معمول برای اخذ پذیرش تحصیلی از بیشتر کالج های کانادا نمره 6 برای مقاطع لیسانس، نمره 6.5 برای فوق لیسانس و برای مقطع دکترا نمره آیلتس 7 مناسب است.

مهاجرت تحصیلی به اروپا

نمره آیلتس لازم برای تحصیل در اروپا با توجه به کشور مقصد، نروژ، سوئد، دانمارک، هلند، اتریش، فرانسه، آلمان، یونان، سوئیس، اسپانیا و یا ایتالیا فرق دارد. اگر در این کشورها بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید با توجه به مقطع و رشته مورد نظرتان حداقل به نمره 6 آیلتس نیاز خواهید داشت.

مثلا تحصیل در هلند، به زبان هلندی یا انگلیسی بوده و برای تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک آیلتس 6 ضروری می باشد.

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع فوق لیسانس تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می گردند که در این صورت ارایه مدرک زبان انگلیسی ضروری بوده که به طور معمول IELTS 6.5 به بالا ضروری است.

آیلتس 6 به بالا

همانطور که اشاره کردیم حداقل نمره لازم برای مهاجرت تحصیلی نمره 6 آیلتس است که تا نمره 7 یا حتی 8 آیلتس برای بعضی رشته های تخصصی هم متغیر می باشد.

برترین راه میانبر این است که از هدر رفتن وقت و هزینه تان جلوگیری کنید و صرفا بر روی کیفیت یادگیری تان تمرکز نموده تا در نهایت بتوانید در آزمون آیلتس برترین نتیجه ممکن را کسب کنید.

برای اینکار انتخاب اساتید آیلتس باتجربه و شرکت در کلاس های خصوصی آیلتس نتیجه محور نقش کلیدی دارد.

منبع: چمدان

به "برای مهاجرت تحصیلی به چه نمره آیلتسی احتیاج است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای مهاجرت تحصیلی به چه نمره آیلتسی احتیاج است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید