تازه ترین شرایط ترامپ و بایدن در نظرسنجی های انتخاباتی 12 ایالت مهم

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، نتایج مهم ترین نظرسنجی های اجرا شده در آمریکا نشان می دهند نامزد حزب دموکرات در بیشتر ایالت های مهم پیشتازی خودش را حفظ نموده اما دونالد ترامپ توانسته اندکی فاصله اش را در بعضی ایالت ها کاهش دهد.

تازه ترین شرایط ترامپ و بایدن در نظرسنجی های انتخاباتی 12 ایالت مهم

گروه بین الملل وبلاگ ارم گفتگو- در حالی که یک هفته دیگر به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مانده نتایج نظرسنجی های صورت گرفته در سطح ملی و در ایالت های رقابتی نشان می دهند هر چند جو بایدن توانسته کماکان پیشتازی خود را بر دونالد ترامپ حفظ کند، نامزد حزب جمهوری خواه توانسته فاصله اش را در بعضی ایالت های مهم کاهش دهد.

قبل از پرداختن به اینکه نتایج آخرین نظرسنجی ها در انتخابات آمریکا به نفع چه کسی است بهتر است مختصری درباره نظرسنجی ها و انتخابات آمریکا بدانیم.

مشکل نظرسنجی ها در پیش بینی رأی گیری غیرمستقیم

نکته مهمی که هنگام اظهارنظر درباره نقش پیش بینی نظرسنجی ها باید در نظر گرفت این است که این نظرسنجی ها در بهترین حالت، می توانند فرایند حمایت عمومی از یک نامزد انتخاباتی یا میزان رأی آوری او در یک انتخابات مستقیم را پیش بینی نمایند، در حالی که رأی گیری انتخاباتی در آمریکا غیرمستقیم است و کسب بیشترین آرا ضامن پیروزی فرد نیست؛ مثلاً در همان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، هیلاری کلینتون 3 میلیون رأی بیشتر از ترامپ کسب کرد اما در نهایت این ترامپ بود که به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور وارد کاخ سفید شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ ارم گفتگو بخوانید. (کلیک کنید)

نظام رأی گیری غیرمستقیم به این صورت است مردم به طور مستقیم رییس جمهور را انتخاب نمی نمایند. آن ها علاوه بر رای دادن به یکی از نامزد های ریاست جمهوری، نمایندگان خود در کالج انتخاباتی را هم مشخص می نمایند. در نهایت نمایندگان هر ایالت در کالج انتخاباتی هستند که رئیس جمهور را انتخاب می نمایند.

تعداد نمایندگان هر ایالت به جمعیت آن ایالت بستگی دارد و به عبارت دیگر بر است با مجموع تعداد نمایندگان آن ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا به علاوه تعداد نمایندگان آن ایالت در مجلس سنا. به عنوان مثال، ایالت کالیفرنیا با تقریباً 38 میلیون نفر جمعیت دارای 53 نماینده در مجلس نمایندگان آمریکا است و ایالت فلوریدا با 19 میلیون نفر جمعیت، دارای 27 نماینده در مجلس نمایندگان است و البته هر دو ایالت، 2 نماینده در مجلس سنا دارند، به این ترتیب آرای الکترال کالیفرنیا برابر با 55 و آرای الکترال فلوریدا برابر با 29 رأی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ ارم گفتگو بخوانید. (کلیک کنید)

نکته مهم تر درباره این نوع رأی گیری غیرمستقیم این است که در بیشتر ایالت ها رأی تک تک رأی دهندگان برای انتخاب رئیس جمهور به حساب آورده نمی گردد و اگر نامزدی در یک ایالت پیروز گردد، کل آرای الکترال آن ایالت به او تخصیص خواهد یافت. مثلاً اگر یکی از نامزدها در ایالتی 51 در صد آرا و نامزد دیگر 49 درصد آرا را به دست آورده باشد و آن ایالت 10 رأی الکترال داشته باشد همه این 10 رأی به نامزد اول اختصاص می یابد.

نتیجه چنین سیستمی ممکن است این باشد که یک نامزد ممکن است از لحاظ تعداد آرای مردمی بیشتر از نامزد دیگر رأی آورده باشد اما در نهایت بازنده انتخابات باشد.

ایالت های بینابین؛ مشخص نماینده های اصلی انتخابات

ایالت های آمریکا از لحاظ چگونگی رأی دادن به نامزدهای حزب دموکرات و جمهوری خواه به سه دسته تقسیم می شوند: ایالت های قرمز (جمهوری خواه)، ایالت های آبی (دموکرات) و ایالت های بینابین (یا ایالت های چرخشی یا ایالت های رقابتی). به ایالتی قرمز اطلاق می گردد که همیشه به حزب جمهوری خواه رأی دهد و ایالتی آبی اطلاق می گردد که همیشه به حزب دموکرات رأی دهد، در مقابل به ایالتی بینابین یا ایالت بنفش اطلاق می گردد که گاهی به نفع حزب دموکرات و گاهی به نفع حزب جمهوری خواه رأی می دهد.

بر این اساس مشخص است که ایالت های قرمز یا آبی که پیش بینی نتیجه آنها از قبل اندکی مشخص تر است از اهمیت کمتری در پیش بینی نتیجه انتخابات برخوردارند، البته این به معنای آن نیست که نتیجه انتخابات در این ایالت ها را بتوان از پیش مشخص شده فرض کرد، زیرا مثلاً در انتخابات سال 2016 ترامپ توانست دیوار آبی در چهار ایالت پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسین و مین را بشکند (رأی سنتی این ایالت ها دست کم از سال 1992 نامزدهای دموکرات بود.)، با این حال، باز هم شرایط هر یک از نامزدها در ایالت های بینابین که نتیجه 156 رأی الکترال در آنها مشخص می گردد شاخص مهم تری برای پیش بینی محسوب می گردد و نامزدها هم بیشتر انرژی و منابع خودشان را صرف جلب نظر رأی دهندگان در این ایالت ها می نمایند.

چه ایالت هایی بینابین هستند؟

ایالت های بینابین ممکن است در گذر زمان تغییر نمایند. وب سایت FiveThirtyEight که از یکی از مهم ترین مراکز رصدنماینده انتخابات آمریکا است در انتخابات سال 2016، دوازده ایالت را به عنوان ایالت هایی معرفی کرد که غالباً بینابین بوده است: کلرادو، فلوریدا، آیووا، میشیگان، مینه سوتا، نوادا، نیوهمپشایر، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین.

این پایگاه، برای انتخابات امسال بر اساس تحلیل نتایج به دست آمده از انتخابات میان دوره ای کنگره در سال 2018 گفته که نقشه انتخاباتی ایالت ها دستخوش تغییراتی جزئی شده و در انتخابات سال 2020 انتظار می رود این ایالت ها، ایالت های بینابینی باشند: آریزونا، فلوریدا، جورجیا، آیووا، میشیگان، مینه سوتا، نوادا، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، تگزاس و ویسکانسین.

روش شناسی

برای مشخص شدن شرایط ترامپ و بایدن در نظرسنجی ها و اینکه چه تغییراتی در نگرش احتمالی رأی دهندگان با گذشت زمان ایجاد شده شرایط این دو نامزد در نظرسنجی های ملی و پس از آن در هر یک از این ایالت های بینابین را مورد آنالیز قرار خواهیم داد.

می دانیم که موسسات افکارسنجی بسیار زیادی در آمریکا در حال اجرا نظرسنجی درباره شرایط ترامپ و بایدن هستند که نتایج بعضی از آنها بنا به دلایل مختلف از جمله نمونه گیری های ناکامل یا روش های نظرسنجی ممکن است معتبر نباشند.

دو پایگاه معروف به نام های RealClearPolitics (RCP) و FiveThirtyEight نتایج معتفزونین مراکز نظرسنجی را گردآوری نموده و بر روی آنها کارهای آماری انجام می دهند. ما از شاخص های این دو پایگاه برای نشان دادن شرایط ترامپ و بایدن در نظرسنجی ها، هم در سطح ملی و هم در ایالت های بینابین استفاده می کنیم.

در سطح کشوری

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ42.9٪بایدن 8.5٪+42.1٪بایدن 9.8٪+ترامپ 1.3٪+
جو بایدن51.4٪51.9٪

همان طور که در جدول بالا دیده می گردد در حال حاضر میانگین عملکرد جو بایدن در نظرسنجی های کشوری 8.5 درصد از ترامپ بهتر است. با این حال این اختلاف هفته گذشته 9.8 درصد به نفع بایدن بوده که به معنی بهبود 1.3 درصدی عملکرد ترامپ در یک هفته اخیر است.

ایالت آریزونا

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ46.1٪بایدن 2.7٪+45.5٪بایدن 3.8٪+ترامپ 1.1٪+
جو بایدن48.8٪49.3٪

ایالت آریزونا قبلاً یکی از ایالت های جمهوری خواستار بود، اما جمهوری خواستار دیگر نمی توانند روی این ایالت که شرایطش مرتباً تغییر می نماید حساب باز نمایند. این ایالت 11 رأی الکترال دارد. همان طور که در این جدول دیده می گردد بایدن در جدیدترین نظرسنجی ها به طور متوسط 2.7 درصد از ترامپ جلو است، اما این اختلاف هفته گذشته 3.8 درصد بوده و عملکرد ترامپ به اندازه 1.1 درصد بهبود پیدا نموده است.

ایالت فلوریدا

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ47٪بایدن 1.9٪+46٪بایدن 2.7٪+ترامپ 0.8٪+
جو بایدن48.9٪48.7٪

ایالت فلوریدا با 29 رأی الکترال یکی از مهم ترین ایالت های بینابین برای ترامپ و بایدن است. این ایالت، علاوه بر تعداد بالای آرای الکترال، حائز اهمیت تاریخی هم هست. از سال 1964 به این سو، تنها یک بار نامزدی توانسته بدون برنده شدن در این ایالت، برنده انتخابات باشد. همان طور که در جدول بالا دیده می گردد بایدن در این ایالت پیشتاز است، اما ترامپ ظرف یک هفته گذشته فاصله اش را با او کاهش داده است.

ایالت جورجیا

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ47.1٪بایدن 0.5٪+46.6٪بایدن 1.3٪+ترامپ 0.8٪+
جو بایدن47.6٪47.9٪

این ایالت 16 رأی الکترال دارد و دونالد ترامپ در انتخابات سال 2016 توانسته بود با 5.7 درصد اختلاف نسبت به هیلاری کلینتون تمامی آرا الکترال این ایالت را از آن خود کند. همان طور که در جدول دیده می گردد ترامپ و بایدن رقابت تنگاتنگی در این ایالت دارند و بایدن با 0.5 درصد اختلاف از ترامپ جلو است.

ایالت آیووا

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ46.3٪بایدن 1.1٪+47٪بایدن 0.8٪+بایدن 0.3٪+
جو بایدن47.4٪47.8٪

ایالت آیووا 6 رأی الکترال دارد و ترامپ در سال 2016 با اختلاف 9.6 درصدی این ایالت را برد. قبل از ترامپ، باراک اوباما در انتخابات های سال های 2008 و 2012 در این ایالت به پیروزی رسیده بود. در حال حاضر در نظرسنجی ها بایدن با اختلاف 1.1 درصد از ترامپ پیش افتاده و شرایط او نسبت به نظرسنجی های هفته قبل در این ایالت 0.3 درصد بهتر شده است.

ایالت میشیگان

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ42.7٪بایدن 7.8٪+42.9٪بایدن 7.5٪بایدن 0.3٪+
جو بایدن50.5٪50.4٪

این ایالت 16 رأی الکترال دارد و سابقاً جز کانون های هواداران دموکرات ها محسوب می شد. ترامپ در دور قبل انتخابات تنها با 0.3 درصد اختلاف در این ایالت به کلینتون پیروز شد و تمامی 16 رأی الکترال این ایالت را از آن خود کرد.

با این حال، همان طور که در بالا دیده می گردد، جو بایدن در نظرسنجی این ایالت با اختلاف زیادی از ترامپ پیش افتاده است. شرایط او در نظرسنجی هفته جاری نسبت به هفته قبل بهتر هم شده است.

ایالت مینه سوتا

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ42.3٪بایدن 7.1٪+41.2٪بایدن 7.8٪+بایدن 0.7٪+
جو بایدن49.4٪49٪

مینه سوتا 10 رأی الکترال دارد و ترامپ در انتخابات سال 2016 در این ایالت بازنده بود. بایدن در این ایالت هم حاشیه اختلاف نسبتاً زیادی با ترامپ دارد و در هفته اخیر هم عملکردش اندکی بهبود یافته است.

ایالت نوادا

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ43.8٪بایدن 5.8٪+43.4٪بایدن 5.9٪+ترامپ 0.1٪+
جو بایدن49.6٪49.3٪

ایالت نوادا 6 رأی الکترال دارد که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 به هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها رسید. حاشیه فزونی بایدن در این ایالت نسبت به ترامپ نزدیک به 6 درصد است و شرایط ترامپ در نظرسنجی ها در این ایالت نسبت به هفته قبل تقریباً تغییر ننموده است.

ایالت کارولینای شمالی

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ47.2٪بایدن 1.9٪+45.9٪بایدن 2.9٪ترامپ 1٪+
جو بایدن49.1٪48.8٪

کارولینای شمالی با 15 رأی الکترال جزو ایالت های مهم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شمار می رود. ترامپ با 3 درصد اختلاف نسبت به هیلاری کلینتون در دور قبلی تمامی آرای الکترال این ایالت را برد. در حال حاضر بایدن از حاشیه فزونی 1.9 درصدی در نظرسنجی ها برخوردار است اما ترامپ از هفته گذشته تا به حال به اندازه 1 درصد اختلافش را با او کاهش داده است.

ایالت اوهایو

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ47.4٪ترامپ 1٪+46.7٪ترامپ 0.3٪+ترامپ 0.7٪+
جو بایدن46.4٪46.4٪

این ایالت 18 رأی الکترال دارد و ترامپ در سال 2016 با نزدیک به 7 درصد اختلاف هیلاری کلینتون را شکست داد. رأی اوهایو در سال های 2008 و 2012 به باراک اوباما نامزد حزب دموکرات بوده و قبل تر از آن در سال های 2000 و 2004 به جورج دبلیو بوش نامزد حزب جمهوری خواه رأی داده است. ترامپ در این ایالت حاشیه فزونی شنماینده ای دارد که آن هم طی یک هفته گذشته حاصل شده است.

ایالت پنسیلوانیا

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ44.6٪بایدن 5.4٪44.5٪بایدن 5.5٪ترامپ 0.1٪+
جو بایدن50٪50٪

نامزد پیروز در این ایالت برنده 20 رأی الکترال خواهد شد. در سال 2014 ترامپ با تقریباً 45 هزار رأی بیشتر در این ایالت به پیروزی رسید. قبل از سال 2016، این ایالت از سال 1992 به این سو در 6 انتخابات ریاست جمهوری به نامزدهای حزب دموکرات رأی داده بود. ایالت پنسیلوانیا قبل از سال 1992 هم در سه دوره پیاپی به نامزدهای جمهوری خواستار رأی داده بود. در حال حاضر جو بایدن پیشتاز این ایالت است و شرایطش را در یک هفته گذشته حفظ نموده است.

ایالت تگزاس

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ48.1٪ترامپ 1.7٪+48.9٪ترامپ 2.9٪+ترامپ 1.2٪+
جو بایدن46.8٪46٪

تگزاس 38 رأی الکترال دارد. در انتخابات سال 2016 ترامپ با حاشیه فزونی 9 درصدی در این ایالت به پیروزی رسید که همسو با سوابق رأی دهی این ایالت از سال 1980 به این طرف بود. در حال حاضر هم ترامپ به بایدن در این ایالت فزونی نسبی دارد.

ایالت ویسکانسین

نام نامزدمیانگین شرایط فعلیحاشیه فزونیمیانگین هفته گذشتهحاشیه فزونیخالص تغییر
ترامپ44.4٪بایدن 5.7٪+43.8٪بایدن 6.7٪+ترامپ 0.1٪+
جو بایدن50.1٪50.5٪

ایالت ویسکانسین 10 رأی الکترال دارد. این ایالت از سال 1988 تا 2012 در 7 دور انتخاباتی همیشه به نامزدهای دموکرات رأی داده اما ترامپ در سال 2016 توانست این فرایند را متوقف نموده و هیلاری کلینتون را در آنجا شکست دهد. همان طور که در بالا دیده می گردد ترامپ در این ایالت از جو بایدن عقب است و در یک هفته گذشته بخشی از فاصله خودش را با نامزد دموکرات ها کم نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تازه ترین شرایط ترامپ و بایدن در نظرسنجی های انتخاباتی 12 ایالت مهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین شرایط ترامپ و بایدن در نظرسنجی های انتخاباتی 12 ایالت مهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید