توافق با دولت یا طرح دو فوریتی ، خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، عضو کمیسیون مالی مجلس از دو راه کار مجلس برای مشخص تکلیف جاماندگان سهام عدالت اطلاع داد.

توافق با دولت یا طرح دو فوریتی ، خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماموریت علی لاریجانی رئیس مجلس به وی برای معین تکلیف جاماندگان سهام عدالت، گفت: در حال آنالیز این موضوع هستیم و پیش نویسی نیز در این زمینه تدوین شده است تا بتوانیم در چارچوب اختیارات فعلی دولت برای اعطای سهام عدالت به جاماندگان، واجدین شرایط و همچنین اشخاصی که مالکیت سهام عدالت به آنها منتقل نشده، اقداماتی را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: در پیش نویس تدوین شده آمده که این اقدام از محل 50 درصد سهام که در بخش مالکیتی دولت است و هنوز واگذار نشده تامین خواهد شد تا جاماندگان و مواردی که ذکر شد نیز صاحب سهام عدالت شوند؛ البته این کار با سازوکار و با روشی که متناسب با شرایط کنونی باشد، انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون مالی مجلس بیان داشت: به عبارتی می خواهیم با دولت توافق کنیم تا از موجودی خودش استفاده و در قالب مکانیزمی که در اختیار دارد، این مشکل را حل نماید و در کوشش هستیم تا با یافتن راهکاری به وسیله همین روش این مسئله را حل کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: اگر این کار انجام نگردد و دولت و اختیارات کنونی اش اجازه ندهد تا این کار را انجام دهیم طبیعتا احتیاج به قانون داریم که قانون دولت را مکلف کند این اقدام را انجام دهد و همزمان هم پیش نویس متنی تدوین شده که با شروع مجلس یازدهم در قالب یک طرح دو فوریتی در دستور کار قرار میگیرد تا در یک بازده زمانی چند ماهه جاماندگان سهام عدالت را معین تکلیف کنیم.

وی بیان داشت: به عبارتی از این طریق، تکلیف قانونی را بر دولت وارد میکنیم که دولت طبق مر قانون که بعدا تصویب می گردد، مشکل جاماندگان سهام عدالت را حل نماید.

نماینده کرمان در مجلس توضیح داد: هم پیش نویس متن توافق با دولت و هم متن طرح 2 فوریتی مجلس تدوین و آماده است و در صدد هستیم تا هر چه زودتر جاماندگان سهام عدالت معین تکلیف شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "توافق با دولت یا طرح دو فوریتی ، خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق با دولت یا طرح دو فوریتی ، خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید