ثبت 40 انتقال در استقلال به نام شفر

به نظر می رسد استقلال در این سالها از یک موضوع آسیب جدی دیده است. بی ثباتی در ترکیب نفرات و استخوان بندی تیم. با آمدن شفر هم این نقطه ضعف رفع نشد.

ثبت 40 انتقال در استقلال به نام شفر

چرا می گوییم استقلال بی ثبات است؟

تغییر بزرگ و شکستن چرخه مربیان وطنی روی نیمکت استقلال، طرفداران این تیم را به آینده خوش بین کرد. مربی باسابقه و کارنامه دار آلمانی، پیش از خاتمه نیم فصل اول لیگ هفدهم جای منصوریان را گرفت و حالا یک ونیم فصل است که راهنمایی استقلال را بر عهده دارد. سبک بازی استقلال شفر، تفاوت های آشکاری با دوران های پیش از او دارد. استقلال حالا تیمی است که روان و روی زمین بازی می نماید، تیمی که تاکتیک منسجمی دارد. با این حال فاصله استقلال با صدر جدول برای طرفداران این تیم نگران کننده است. آبی ها پس از آغاز عالی فصل قبل امیدوار بودند در این فصل یک مدعی درجه یک قهرمانی باشند.

به نظر می رسد استقلال در این سالها از یک موضوع آسیب جدی دیده است. بی ثباتی در ترکیب نفرات و استخوان بندی تیم. با آمدن شفر هم این نقطه ضعف رفع نشد.

شفر در این سه پنجره نقل و انتقالاتی، جمعاً 40 انتقال را ثبت نموده که یعنی به طور میانگین او در هر پنجره بیش از 13 انتقال را رقم زده. تیم او مجموعاً 21 بازیکن جذب نموده و 19 نفر را به تیم های دیگر داده. میانگین جذب هفت بازیکن و 6.33 خروج برای هر پنجره. حتماً شفر در خروج ستاره هایی مثل ابراهیمی و مجید حسینی و تیام بیتقصیر بوده اما جذب بازیکنان جدید کاملاً تحت نظارت او صورت گرفته. از میان 21 بازیکنی که با نظر شفر جذب استقلال شدند، به راحتی می توانیم 7 خرید را ناموفق بدانیم. جذب آقاخان، برزای، نویمایر، نایدونوف، گرو، دانشگر و محمدی مهر برای استقلال سود چندانی نداشت..از این 7 نفر، 5 نفر بیش از یک نیم فصل هم در استقلال دوام نیاورند. عملاً یک سوم از خریدهای او یا خیلی زود از تیم جدا شدند و یا به نیمکت استقلال چسبیدند. درباره عملکرد بازیکنانی مثل مرتضی تبریزی، میثم تیموری، گادوین منشا، پاتوسی و گونسالوس هم باید در انتهای فصل صحبت کنیم اما با همین آمار فعلی هم، نزدیک 20 درصد از خریدهای شفر شکست خورده هستند و حدود 33 درصد از خریدهای شفر برچسب ناموفق می خورند.

شاید این آمار در فوتبال ایران یک آمار ناامیدکننده نباشد اما جابجایی بیش از 13 بازیکن در هر پنجره، قطعاً هر تیمی را بی ثبات می نماید و این را طرفداران استقلال خوب می دانند.

360 - 2

منبع: ایران ورزشی

به "ثبت 40 انتقال در استقلال به نام شفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 40 انتقال در استقلال به نام شفر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید