خطرهایی که در پی حذف وعده های غذایی بدن را تهدید می نماید

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، حتی صرف نظر کردن از وعده شام، به هر دلیلی که باشد، عواقب خوبی برای بدن ندارد:

خطرهایی که در پی حذف وعده های غذایی بدن را تهدید می نماید

بی نظمی قاعدگی: زنانی که به طور مرتب از وعده های غذایی بخصوص صبحانه صرفنظر می نمایند بیشتر در معرض بی نظمی های قاعدگی قرار می گیرند. به عقیده محققان این افراد علاوه بر سندرم پیش از قاعدگی از مشکل یبوست هم رنج می برند.

احساس گرسنگی دائم: زمانی که از وعده های غذایی صرف نظر می کنید معده شما سیگنال هایی به مغز فرستاده و اعلام خالی بودن می کند؛ در نتیجه از همان ابتدای روز حس گرسنگی در بدنتان شکل گرفته و باقی می ماند. صبحانه نخورها در واقع بیشتر در دام تغذیه ناسالم می افتند.

پرخوری: تحقیقات نشان داده است، اگر در زمان مناسب به مقدار کافی صبحانه میل کنید در ادامه روز پرخوری نخواهید کرد، زیرا صبحانه اولین وعده بعد از بیدار شدن از خواب است، بنابراین حذف صبحانه زمان گرسنگی از شب گذشته را افزایش می دهد، مقدار قند خون پایین آمده و ترشح انسولین با مشکل روبرو می گردد، زمانی که انسولین زیاد گردد اسیدهای چرب بیشتری ذخیره بدن خواهد شد. در نتیجه احساس خستگی در نیمه روز به سراغ شما خواهد آمد.

از بین رفتن تعادل هورمونی: پرهیز از هر کدام از وعده های غذایی، منجر به افزایش هورمون کورتیزول در بدن می گردد. هورمونی که اضطراب و استرس را در بدن افزایش می دهد. در این میان عدم تعادل هورمون انسولین در بدن هم، منجر به نوسانات قند خون و بی ثباتی آن خواهد شد.

مسائل گوارشی: با حذف وعده های غذایی، بدن به مواد مورد احتیاج برای تامین انرژی و فعالیت دسترسی ندارد. مصرف سه وعده غذایی اصلی و دو میان وعده در روز برای عملکرد صحیح متابولیسم و سیستم گوارشی بدن لازم است.

افزایش چربی در بدن: نخوردن وعده های غذایی باعث می گردد بدن برای جلوگیری از کمبودهای تغذیه ای به جای مصرف چربی های بدن، آنها را ذخیره کند نه مصرف. همین فرایند، چاقی و بخصوص بروز چاقی شکمی را افزایش می دهد که خود خطری برای ابتلا به سندرم متابولیک، بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت است.

تحلیل رفتن بدن: با حذف وعده های غذایی، متابولیسم بدن کند می گردد و بیشتر احساس خستگی و کج خلقی می کنید. نتایج پژوهش ها نشان می دهد بزرگسالانی که صبحانه کاملی مصرف می نمایند خوش خلق تر و مثبت تر از افراد دیگر هستند./

منبع: ایرنا زندگی

به "خطرهایی که در پی حذف وعده های غذایی بدن را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرهایی که در پی حذف وعده های غذایی بدن را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید