شرط معاینه فنی برای ترخیص موتورسیکلت های توقیفی لحاظ گردد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت باید شرایطی برای ترخیص موتورسیکلت های توقیفی رسوبی لحاظ گردد تا از ادامه نیافتن دود زایی و آلایندگی آن ها اطمینان حاصل گردد.

شرط معاینه فنی برای ترخیص موتورسیکلت های توقیفی لحاظ گردد

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به دنبال انتشار خبری مبنی بر تسهیل شرایط ترخیص موتورسیکلت های توقیفی رسوبی درپارکینگ ها توسط نیروی انتظامی، حسین شهید زاده گفت: هرچند کلیت این کار برای رساندن اموال مردم به دست خودشان قابل تقدیر است اما بهتر بود در شرایط ترخیص مواردی لحاظ می شد تا قبل از بازگشتن انبوه موتورسیکلت های توقیفی به سطح خیابان ها، میزان آلایندگی آن ها کنترل گردد.

وی با بیان اینکه موتورسیکلت ها به تنهایی منبع فراوری 21 درصد از گازهای آلاینده و 10 درصد از آلاینده ذرات معلق در تهران هستند، توضیح داد: ناقص سوزی سوخت در موتور آن ها سبب این مسئله شده است.

شهید زاده در ادامه با ارائه پیشنهاداتی به عنوان شرایط ترخیص موتورسیکلت ها گفت: برای مثال پیشنهاد می گردد که شرط معاینه فنی را برای ترخیص این موتورها لحاظ نمایند. از این رو با استقرار یک اکیپ سیار معاینه فنی در محل ترخیص، ابتدا موتور معاینه، تنظیم و سپس ترخیص شوند.

به گفته مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران راه چاره دیگر اعزام موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی توسط مالک، برطرف عیب و اخذ معاینه فنی است.

وی در ادامه با بیان اینکه به دلیل افزایش قیمت موتورسیکلت در ماه های اخیر، پرداخت هزینه توقیف و جرایم برای مالک آن ها به صرفه است، اظهار کرد: به همین دلیل تعداد زیادی از مالکان موتورسیکلت ها برای تحویل موتور خود مراجعه می نمایند بنابراین بهتر است اطمینان حاصل کنیم که به دودزایی و آلایندگی خود در خیابان ها ادامه نخواهند داد.

شهید زاده در خاتمه تاکید نمود: از آنجایی که طی این روزها و با رسیدن فصل سرد شاهد بالا رفتن شاخص آلودگی هوا در تهران هستیم، احتیاج است که همه دستگاه ها یاری نمایند تا منابع آلودگی را کاهش دهیم و یا حذف کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شرط معاینه فنی برای ترخیص موتورسیکلت های توقیفی لحاظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط معاینه فنی برای ترخیص موتورسیکلت های توقیفی لحاظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید