فضای مجازی میدان نبرد رسانه ای است، لزوم تقویت سواد رسانه ای

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تقویت سواد رسانه ای گفت: فضای مجازی میدان نبرد رسانه ای است.

فضای مجازی میدان نبرد رسانه ای است، لزوم تقویت سواد رسانه ای

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ ارم گفتگو، ابراهیم رضایی بعد از ظهر آدینه در مراسم روز خبرنگار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت: شهید شاهینی از افتخارات رسانه ای استان است که از نظر ایمان و اخلاق یک نمونه و الگو بود.

وی با اشاره به برنامه ریزی های دشمن در حوزه رسانه ای توضیح داد: همان گونه که دشمن موشک ها و تانک های رسانه ای خود را سرازیر ایران می نماید ما هم باید در مقابل آن مقاومت و دفاع کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به اهمیت سواد رسانه ای اشاره نمود و ادامه داد: سواد رسانه ای اهداف دشمن را در فضا های رسانه ای بی اثر می نماید.

وی اضافه کرد: شاید در بعضی موارد که برنامه های مبتذل و غیراخلاقی در فضای مجازی وجود دارد احتیاج به جلوگیری در عرضه دارد، ولی در فضای اندیشه و بیان، راهکار موضوع مصون سازی، مقاومت، تمیز و تشخیص دادن از همدیگر است.

رضایی با تاکید بر بی اثر کردن نگاه ها و اهداف دشمنان بر مردم و جوانان اعلام نمود: پیغام های استکبار جهانی نباید بر اراده جامعه اسلامی مسلمان تأثیر گذار باشد که راهکار اساسی داشتن سواد رسانه ای است که باید این مهم در جامعه تقویت گردد.

وی توضیح داد: اگر کسی کاری بخواهد در جامعه اسلامی در سپر رسانه ای انجام دهد باید جوابگوی ملت و قانون باشد و در این راستا سواد رسانه ای احتیاج جدی امروز جامعه است و سواد رسانه ای نخبگان باید در کنار مردم افزایش یابد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس اعلام کرد: فضای مجازی یک میدان نبرد رسانه ای است که نقش اصحاب رسانه در این حوزه بسیار مهم است چرا که اگر فراوری محتوای مطلوب و شفاف سازی درستی صورت بگیرد که جوانان و مردم از اهداف دشمن مطلع شوند می توان به اهداف مورد نظر دست یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فضای مجازی میدان نبرد رسانه ای است، لزوم تقویت سواد رسانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای مجازی میدان نبرد رسانه ای است، لزوم تقویت سواد رسانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید