پیش بینی باران 5 روزه برای 14 استان ، تهران 6 درجه خنک می گردد

سازمان هواشناسی با پیش بینی باران، صاعقه و وزش باد شدید موقتی 5 روزه برای 14 استان از کاهش 3 تا 6 درجه ای دما برای درجه برای شمالغرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی و خراسان رضوی اطلاع داد.

پیش بینی باران 5 روزه برای 14 استان ، تهران 6 درجه خنک می گردد

بر اساس مدل های پیش یابی هواشناسی امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و اردبیل بارش باران و وزش باد پیش بینی شده است. در ارتفاعات شمالغرب، زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان در بعدازظهر رشد ابر، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد. فردا همین شرایط علاوه بر این مناطق در شمال خراسان رضوی روی می دهد.

روز سه شنبه 22 مرداد بارش های پراکنده محدود به استان های گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی است. سازمان هواشناسی اعلام نموده طی سه روز آینده در جنوب استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و بعضی مناطق هرمزگان در بعدازظهر رشد ابر، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

طی 4 روز آینده وزش باد شدید در شرق کشور به ویژه منطقه زابل سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق می گردد که فردا و پس فردا با طوفان گرد و خاک همراه خواهد بود. همچنین روزهای دوشنبه و سه شنبه کاهش نسبی دما بین 3 تا 6 درجه برای شمالغرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی شده است. تا 5 روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود. تسنیم

منبع: همشهری آنلاین

به "پیش بینی باران 5 روزه برای 14 استان ، تهران 6 درجه خنک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی باران 5 روزه برای 14 استان ، تهران 6 درجه خنک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید