کهکشان راه شیری برادر خود را پیدا کرد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، کهکشان راه شیری که یکی از عجیب ترین کهکشان ها در کیهان است، پس از 2 میلیارد سال برادر خود را پیدا کرد.

کهکشان راه شیری برادر خود را پیدا کرد

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی وبلاگ ارم گفتگو، طبق آنالیز دانشمندان، کهکشان هایی که در کیهان وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی های خاص و منحصربه فرد خود هستند و در این بین کهکشان هایی هم وجود دارند که بعضی ویژگی های مشترک با یک دیگر دارند.

این شباهت میان کهکشان ها به هیچ عنوان تصادفی نیست و از موارد دیگر تاثیر می گیرد و بر همین اساس دانشمندان هوا و فضا، کهکشان هایی که با یکدیگر شباهت دارند را برادر یکدیگر می دانند چراکه پیش از تولد یا همان تشکیل از موارد مشابه تاثیر گرفته اند.

بر اساس این گزارش، طی چندین سال گذشته هاله هایی از ستارگان مختلف در نزدیکی کهکشان راه شیری نمایان شده اند که حرکت های مرموزانه ای نیز داشتند این حرکت ها اغلب از سمت کهکشانی بود که گفته می شد2 میلیارد سال پیش از بین رفته است.

از بین رفتن این کهکشان که آندرومدا نام دارد، با انفجار مهیبی همراه بود به طوری که اثرات این انفجار همچنان با فاصله صدها سال نوری از کهکشان راه شیری قابل مشاهده است.

انتها، پس از سال ها تحقیقات و آنالیز هایی که در ناسا انجام گرفت، دانشمندان چند روز گذشته اشکالی از کهکشان آندرومدا را ترسیم کردند به گونه ای که در این اشکال چند شباهت با کهکشان راه شیری دیده می گردد.

به عنوان مثال یکی از بزرگ ترین شباهت هایی که در بین دو کهکشان وجود دارد، فشرده بودن این دو است به این معنا که تعداد بسیار زیادی انواع سیاره و ستاره را حتی بیشتر از ظرفیتشان در خود جای داده اند .

کهکشان آندرومدا نزدیک ترین کهکشانی است که بیشترین شباهت را با راه شیری دارد و برادر بزرگترش 2 میلیارد سال پیش از بین رفته و با وجود آنکه انفجار آن هنوز در هاله های به جای مانده انما همچنان شباهت ها قابل مشاهده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کهکشان راه شیری برادر خود را پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهکشان راه شیری برادر خود را پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید