گرانفروشی خودروسازان به سایپا و ایران خودرو هم رسید

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، اقتصاد نیوز: گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرودیزل به جمع خودروسازان گران فروش پیوسته اند.

گرانفروشی خودروسازان به سایپا و ایران خودرو هم رسید

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، بررسی ها نشان می دهد که دو شرکت گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرودیزل به جمع خودروسازان گران فروش پیوسته اند.

بر این اساس گروه خودروسازی سایپا در حالی قیمت خودروی ساینا با رینگ آلومینیومی را 58 میلیون و 800 هزار تومان تعیین کرده است که قیمت این محصول در بازار 55 میلیون تومان بوده و درواقع سایپا این محصول را 3 میلیون و 800 هزار تومان گران تر از بازار می فروشد.

همچنین در مورد دیگری این شرکت قیمت خودروی سراتو را 295 میلیون تومان تعیین کرده در حالی که این خودرو در بازار آزاد حدود 12 میلیون ارزان تر و به قیمت 283 میلیون تومان به فروش می رسد.

اما بزرگترین اختلاف قیمتی کارخانه و بازار در پیکاپ دو کابین ایران خودرودیزل و در حدود 100 میلیون تومان است. پیکاپ دوکابین فوتون بنزینی در کارخانه 351 میلیون و 100 هزار تومان قیمت گذاری شده است در حالی که قیمت این خودرو در بازار 259 میلیون تومان است. همچنین پیکاپ دوکابین فوتون دیزلی در کارخانه 364 میلیون و 200 هزار تومان و در بازار 300 میلیون تومان قیمت دارد.

ایسنا برای پیگیری علت این گران فروشی با گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرودیزل تماس گرفت که در این رابطه هیچ یک از این دو شرکت خودروسازی هرچند با گذشت بیش از یک هفته که قول پاسخگویی داده بودند، تا لحظه انتشار این خبر پاسخگو نبودند.

این وضعیت در حالی است که پیش از این عباس تابش - رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان - در گفت وگو با ایسنا تاکید کرده بود که هرگونه عرضه خودرو از سوی خودروسازان به قیمت هایی بیش از قیمت بازار، تخلف محسوب می شود. گران فروشی این دو خودروساز از سازمان حمایت پیگیری خواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود که شرکت های مدیران خودرو، کرمان موتور و بهمن موتور برخی محصولات خود را گران تر از نرخ های بازار می فروشند.

منبع: اقتصادنیوز

به "گرانفروشی خودروسازان به سایپا و ایران خودرو هم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانفروشی خودروسازان به سایپا و ایران خودرو هم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید