13 نمونه تزئین دیوار پذیرایی و آشنایی با اصول چیدمان آن

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، قطعا تزئینات یکی از عناصر مهم و کاربردی در دکوراسیون داخلی است. علاوه بر عناصر اصلی، وجود تزئین دیوار پذیرایی، میتواند در جذابیت بصری خانه شما بسیار تاثیر گذار باشد. از طرفی با استفاده از تزئین دیوار پذیرایی، میتوانید با هزینه ای نسبتا پایین تغییرات عمده ای در خانه خود ایجاد کنید. اگر قصد دارید با عناصر تزئینی و روش های تزئین دیوار پذیرایی اشنا شوید. میتوانید از این مقاله یاری بگیرید.

13 نمونه تزئین دیوار پذیرایی و آشنایی با اصول چیدمان آن

تزئین دیوار پذیرایی و اشنایی با اصول ان

استفاده از دیوار پذیرایی، برای استفاده تزئینات باید با استفاده از اصول و نظم خاصی باشد. اول اینکه دیواری که، برای تزئین استفاده میکنید. باید به میزان کافی فضا برای، ارائه تزئینات داشته باشید. تزئین دیوار پذیرایی باید روی عظیمترین دیوار خانه اعمال گردد. اگر دیوار های خانه شما از عرض کمی برخوردار است، بهتر است از طرح های ساده تری بهره ببرید. رنگ های انتخابی در تزئین دیوار پذیرایی باید متناسب با، رنگ دیوار پذیرایی باشد.

انواع عناصر تزئین دیوار پذیرایی

لوازم دور ریختنی: برای تزئین دیوار پذیرایی، میتوانید از وسایل دور ریختنی دکور های مجذوب نماینده بسازید. نمونه های دکوری های دور ریختنی بسیاری در اینترنت میتوانید مشاهده کنید. میتوانید با استفاده از این وسایل باکس های گیاهان را اماده کنید و درون انها گل و گیاه بگذارید.

بشقاب های تزئینی: بشقاب های تزئینی میتواند برای خانه هایی با دکوراسیون سلطنتی مناسب باشند، استفاده از بشقاب های قدیمی و با طرح های شلوغ میتواند یک، ایده زیبا برای تزئین دیوار پذیرایی باشد.

نقاشی روی دیوار: یکی از هنری ترین تزئین دیوار پذیرایی، استفاده از نقاشی با سبک های متفاوت روی دیوار های پذیرایی است. نکته قابل توجه در نقاشی کشیدن روی دیوار، استفاده از رنگ های هماهنگ و مناسب برای فضای خانه شماست.

استفاده از تابلو های تزئینی

استیکر های مختلف: استفاده از استیکر برای تزئین دیوار های مختلف مخصوصا تزئین دیوار پذیرایی، امروزه در تمام خانه ها باب شده است. تمامی افراد میتوانند با استفاده از استیکر ها با توجه به دکور خانه و سلیقه خود دیوار های پذیرایی خانه خود را تزئین نمایند.

قاب عکس: برای تزئین دیوار پذیرایی، میتوانید از قاب عکس های خانوادگی با چیدمانی مجذوب نماینده بهره ببرید. فقط باید توجه داشته باشید که، قاب ها را با نظم و اصولی مجذوب نماینده بر روی دیوار نصب کنید. از طرفی اینگونه دیوار ها توجه مهمانان را به سمت خود جلب میکند.

استفاده از اینه برای تزئین دیوار پذیرایی

نور پردازی: استفاده از نور پردازی در تزئین دیوار پذیرایی برای دیواری استفاده میگردد، که قصد تاکید بر ان دیوار را داشته باشید. معمولا دیوار هایی که محل نصب قاب عکس های خانوادگی هستند. یا دیوار هایی که تابلویی خاص روی ان نصب است. مورد نور پردازی قرار میگیرد.

ساعت دیواری: ساعت دیواری یکی از دکوری های خاص و اصلی در دیوار های پذیرایی است. به این علت که ساعت بیشتر از هر عنصری در پذیرایی، دیده میگردد. تزئین دیوار پذیرایی با استفاده از ساعت دیواری برای تمام خانه ها قابل اعمال است. و تاثیر فوق العاده ای در زیبایی بصری پذیرایی میگذارد.

آینه و شمع: استفاده از اینه های تکه ای و شمع های کوچک و تزئینی، برای تزئین دیوار پذیرایی یک ایده مجذوب نماینده است که بیشتر در راهرو و یا دیوار پشت میز ناهار خوری استفاده میگردد.

استفاده از اینه برای تزئین دیوار پذیرایی

تابلو های هنری: استفاده از تابلو های هنری و با طرح های خاص، میتواند دیوار های خالی خانه شما را از مجذوب نمایندهیتی خاص برخوردار کند. استفاده از این قاب ها در بالای عظیمترین مبل، بسیار اصولی و زیبا است. استفاده از نور پردازی در بالای این تابلو ها میتواند تاکیدی بر تماشا دیوار مورد نظر شما باشد.

نقش برجسته روی دیوار: این ایده برای تزئین دیوار پذیرایی، هواداران خاص خود را دارد. همه از این ایده استفاده نمینمایند. زیرا استفاده از این ایده جسارت و جرات زیادی قصد دارد. اگر دیوار خالی در خانه دارید که هیچ عنصری به ان تکیه داده نشده است. میتوانید از این ایده برای تزئین این دیوار در پذیرایی بهره ببرید.

استفاده از قفسه و شلف: با استفاده از برش های ام دی اف و چوب های مختلف میتوانید شلف های زیبا و اسپرت برای تزئین دیوار پذیرایی خانه خود بسازید. از طرفی استفاده از قاب و باکس های تزئینی، با هماهنگی روی دیوار میتوانید زیبایی بصری بالایی را در دیوار های پذیرایی خانه خود ایجاد کنید. امروزه استفاده از باکس و شلف ها در تزئینات دیوار ها هوادار زیادی پیدا نموده است. اکثرا در تزئین دیوار پشت تلویزیون، از این باکس و شلف ها استفاده میگردد.

آنتیک و چوب: اگر فضای خانه شما عظیم است استفاده از چوب و انتیک میتواند ایده مناسبی برای تزئین دیوار پذیرایی شما باشد.

منبع: اتاق

به "13 نمونه تزئین دیوار پذیرایی و آشنایی با اصول چیدمان آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 نمونه تزئین دیوار پذیرایی و آشنایی با اصول چیدمان آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید