اتصال گمرک به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ، کدام خدمات به صورت تمام وقت و بدون مراجعه در دسترس است؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، گمرک جمهوری اسلامی ایران هم به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد تا خدمات گمرکی به صورت یکپارچه، سریع و آسان و برخط در دسترس عموم مردم، تجار و فعالین مالی کشور قرار گیرد.

اتصال گمرک به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ، کدام خدمات به صورت تمام وقت و بدون مراجعه در دسترس است؟

به گزاش وبلاگ ارم گفتگو، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اعلام این خبر در یکی از پیغام رسان های بومی اظهار کرد: گمرک در میان دستگاه های اجرایی به عنوان یکی از سازمان های مهمی است که دقت و سرعت در ارایه خدمات آن بسیار حائز اهمیت است و هرگونه وقفه و اختلال در ارایه خدمات آن مسائل جدی را برای اقتصاد کشور ایجاد خواهد نمود. از طرفی همزمان با افزایش تصاعدی حجم متقاضیان خدمات گمرکی که به دلایل مختلف چون رونق بازار و رشد مالی رخ می دهد، ادامه ارائه خدمات به روش های سنتی را تقریبا ناممکن می سازد و مانع بزرگی در ایجاد رضایتمندی مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم خواهد بود.

وی اضافه کرد: از همین رو با برنامه ریزی های انجام شده و کوشش متخصصان امر، گمرک جمهوری اسلامی ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد تا خدمات گمرکی به صورت یکپارچه، سریع و آسان و برخط در دسترس عموم مردم، تجار و فعالین مالی کشور قرار گیرد.

زارع پور در ادامه گفت: هم اکنون حدود 50 خدمت شناسه دار این سازمان در بخش های واردات، صادرات، ترانزیت داخلی و خارجی، محموله های پستی ورودی و خروجی و بعلاوه مسافری با تنها یک بار احراز هویت در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در دسترس است. به طوری که متقاضیان با مراجعه به آدرس my.gov.ir می توانند از این خدمات به صورت تمام وقت و بدون مراجعه حضوری بهره مند شوند که از جمله آنها می توان به خدماتی چون تشریفات گمرکی بسته های پستی ورودی و خروجی، صدور پروانه صادرات قطعی، صدور پروانه ترانزیت داخلی و خارجی، رجیستری تلفن همراه، معین ارزش کالاهای وارداتی و صادراتی و رسیدگی به اختلافات گمرکی اشاره نمود.

به تازگی هم اعلام شد که هشت مجموعه و زیرمجموعه از وزارت بهداشت، مشمول اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند هستند که تا به امروز، سه سامانه وزارت بهداشت که اغلب در حوزه آموزش به فعالیت می پردازند، مانند سامانه های تسهیلات ارزی دانشجویان، انتقال دانشجویان خارج کشور به داخل کشور و سامانه اصالت سنجی مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان خارج از کشور به پنجره متصل شده اند و پنج مجموعه دیگر این وازرت خانه هنوز متصل نشده اند.

در حال حاضر کمتر از 10 درصد خدمات این وزارت بهداشت به پنجره متصل شده و این در حالی است که باید حداقل 30 درصد خدمات خود را به این پنجره متصل می کردند. بعلاوه 10 مجموعه در وزارت صمت، مشمول اتصال به پنجره هستند که صرفا دو مجموعه متصل شده است. به همین دلیل زیرمجموعه های وزارت صمت مانند شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، صندوق ضمانت صادرات، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، سازمان توسعه تجارت، سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی و سازمان زمین شناسی هنوز متصل نشده اند اما بخشی از مجوزهای این وزارت خانه که به وسیله درگاه ملی مجوزها ارایه می گردد، در حال حاضر به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اتصال یافته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اتصال گمرک به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ، کدام خدمات به صورت تمام وقت و بدون مراجعه در دسترس است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال گمرک به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ، کدام خدمات به صورت تمام وقت و بدون مراجعه در دسترس است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید