اردوغان علت قطع گاز ایران را اظهار داشت

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه چهارشنبه شب در یک مصاحبه تلویزیونی درباره دلیل قطع جریان گاز صادراتی ایران به این کشور گفت که قطع شدن جریان گاز به دلیل بدهی ها نبوده است.

اردوغان علت قطع گاز ایران را اظهار داشت

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان گفت که در گفت وگویی که با رییس جمهور ایران داشتم، آقای رئیسی گفتند در ایران نیز شرایط سخت زمستانی حاکم بوده و مشکل توقف انتقال گازی به دلیل نقص فنی است و طبق شواهد موجود امیدوارم این مشکل طی 10 روز و یا حداکثر 15 روز بر طرف گردد.

رییس جمهور ترکیه اضافه کرد: هیأتی از وزارت انرژی، منابع طبیعی و شرکت انتقال انرژی ترکیه BOTAŞ (بوتاش) در این خصوص به ایران اعزام و جلساتی را در آنجا برگزار کردند، و برای برطرف مشکل انتقال گاز، رایزنی با ایران ادامه دارد.

ابتدای بهمن شرکت ملی گاز ایران اعلام نموده بود که در پی بروز نشت گاز در ایستگاه بازرگان از دو اتصال عایقی و بر هم خوردن شرایط استاندارد کاری در ایستگاه، صادرات گاز به ترکیه کاهش یافته و تا زمان برطرف اشکال برای مدتی کوتاه، به حال تعلیق در خواهد آمد.

پیش از آن شرکت بوتاش که اپراتور خط لوله دولتی ترکیه است با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود از 17 ژانویه، گاز عرضه شده از سوی شرکت ملی گاز ایران با کاهش افت فشار روبرو شده است.

بر اساس گزارش ها، در نتیجه کاهش عرضه انرژی در ترکیه بسیاری از کارخانجات، خط فراوری خود را متوقف نموده اند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "اردوغان علت قطع گاز ایران را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان علت قطع گاز ایران را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید