استفاده از ربات به عنوان راهنمای موزه

یک موزه آمریکایی، ربات شرکت سافت بانک را به عنوان راهنما به کار گرفته است.

استفاده از ربات به عنوان راهنمای موزه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فست کمپانی، موزه هنر اسمیتسونیان(SAAM) در آمریکا، از ربات محبوب شرکت ژاپنی سافت بانک(SoftBank) به عنوان راهنما استفاده می نماید.

این موزه، ربات سافت بانک موسوم به پپر(Pepper) را به عنوان راهنمای تور به کار گرفته است و بازدیدنمایندگان نیز ارتباط عاطفی خوبی با آن برقرار نموده اند.

یک برنامه چندرسانه ای روی پپر نصب گردیده که نقاشی ها را به همراه موسیقی نمایش می دهد و آنها را برای بازدیدنمایندگان تفسیر می نماید. ریچل گاسلینز(Rachel Goslins)، مدیر بخش هنر و صنعت موزه گفت: روش جدیدی که برای استفاده از پپر ابداع گردیده، سرگرم نماینده و فوق العاده است.

در این روش جدید، پپر به پایگاه داده ای شامل 50 تصویر از مجموعه آثار هنری موزه مجهز گردیده است. هر تصویر، با پنج حالت خوشحالی، ناراحتی، خنثی، عصبانی و هیجان زده مطابقت دارد. پپر، احساسات را براساس الگوریتم تشخیص حالت صورت، شناسایی می نماید. برای مثال، با دیدن حالتی مانند عصبانیت، تصویری مطابق با آن را نشان می دهد. این تصاویر، در یک تبلت که روی قفسه سینه پپر نصب گردیده، نمایش داده می گردد. اگر بازدیدنماینده، خوشحال به نظر برسد، پپر تصویری با رنگ های روشن و باطراوت نشان می دهد.

حسگرهای نوری پپر، رنگ های طیف آر جی بی (RGB) یعنی قرمز، سبز و آبی را به طور انفرادی شناسایی می نمایند و می توانند با استفاده از یک ریزتراشه آردوینو(Arduino) از عهده تفسیر این فرکانس های متفاوت نور برآیند.

شرکت سازنده پیشنهاد نموده که 100 ربات پپر را به این موزه ارائه دهد تا یک دوره آزمایشی را با بازدیدنمایندگان بگذرانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استفاده از ربات به عنوان راهنمای موزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ربات به عنوان راهنمای موزه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید