اولین تیزر بلک ادم منتشر شد؛ دواین جانسون چهره نو دنیای DC

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، تیزر فیلم سینمایی بلک ادم منتشر شده و به وسیله آن می توانیم برای اولین بار به این چهره تازه دنیا دی سی (با بازی دواین جانسون) و قدرت های خاصش نگاهی بیاندازیم.

اولین تیزر بلک ادم منتشر شد؛ دواین جانسون چهره نو دنیای DC

در ابتدا قرار بود دوئین جانسون در فیلم سینمایی شزم! (Shazam!) حضور داشته باشد و در این اثر نقش بلک ادم را بازی کند. اما در مراحل اولیه ساخت فیلم تصمیم گرفته شد که این دو شخصیت ابتدا هر کدام فیلم مخصوص خود را پیش ببرند. زکری لی وای و اشر آنجل شخصیت شزم را سال 2019 به مخاطبان معرفی کردند اما شخصیت بلک ادم با بازی جانسون تا تابستان سال 2022 رنگ پرده را نخواهد دید. این فیلم سینمایی را ژاومه کویت-سرا کارگردانی نموده؛ کارگردانی که با دوئین جانسون پیش از این در فیلم گشت وگذار در جنگل (Jungle Cruise) همکاری نموده بود.

در کنار جانسون بازیگرانی حضور خواهند داشت که نقش قهرمانان انجمن عدالت آمریکا (Justice Society of America) را برعهده دارند؛ نوحا سنتینو در نقش آلبرت روتشتاین، آلدیس هاج در نقش هاوک من، کوئینتسا سوئیندل در نقش سایکلون، سارا شاهی در نقش آدریانا توماز و پیرس برازنان در نقش دکتر فیت.

در طول برگزاری رویداد دی سی فندوم 2021 از تیزر این فیلم سینمایی رونمایی شد. البته ویدیویی که درباره این اثر ابرقهرمانی پخش شد با تیزرهای معمول متفاوت بود. بخش اول ویدیو شامل تکه هایی از پشت صحنه فیلم و با حضور تعدادی از بازیگران همراه بود. در نهایت پس از حضور دوئین جانسون و توضیحاتی از سمت او یک کلیپ کوتاه پخش شد؛ این کلیپ مربوط به یکی از صحنه های ابتدایی فیلم و معرفی بلک ادم است. در این صحنه آدریانا توماز بلک ادم را یافته و باعث بیدارشدن او می شود.

جانسون در صحبت های خود به این موضوع اشاره می نماید که سال ها منتظر این موقعیت و حضور در چنین نقشی بوده و فیلم را از نظر صحنه های اکشن واجد مجموعه خارق العاده ای از تصاویر مهیج ارزیابی می نماید. دواین جانسون بعلاوه در انتها صحبت های خود اشاره می نماید که با حضور بلک ادم مناسبات و سلسله مراتب قدرت در دنیا دی سی به کلی دگرگون خواهد شد.

چهار قدرت بلک ادم

پس از تماشا تیزر فعلی دو نکته و برداشت مهم به فکر می رسند. یکی از این نکات به ریشه شخصیت بلک ادم در روزگار مدرن بازمی شود؛ در واقع حضور آدریانا معنای خاصی دارد، شخصیت او پیش از این به عنوان یک مبارز راه آزادی توصیف شده و می توان فرض کرد که او امیدوار بوده در این جهت حضور بلک ادم برایش فوایدی داشته باشد یا دست کم حرکت او جهت بیدارکردن این شخصیت ارتباطی با کوشش هایش در جهت مبارزه برای آزادی داشته باشد.

اما نکته دوم به قدرت های شخصیت بلک ادم مربوط است. تصاویر حداقل چهار قدرت بلک ادم را به مخاطبان نمایش می دهند. او دارای توانایی ایجاد آذرخش است که هنگام آتش زدن و خاکسترکردن یکی از مردان مهاجم متوجه آن می شویم. سپس در برابر تیراندازی با توانایی گرفتن گلوله در هوا روبرو می شویم. دو قدرت دیگر بلک ادم ضد گلوله بودن و امکان پرواز است.

با این اوصاف وقتی دواین جانسون ادعا می نماید که این اثر سینمایی نو دنیا دی سی سلسله مراتب قدرت را در این دنیای ابرقهرمانی دگرگون خواهد نمود چندان بیراه نمی گوید. در واقع باید بلک ادم را با این توانایی ها به عنوان رقیبی قدرتمند برای سوپرمن و شزم در نظر گرفت.

البته آن چه که هنوز روشن نشده و باید منتظر نمایان شدنش باشیم قدرت های ابرقهرمانان انجمن عدالت آمریکا و ارتباط و تناسب آن ها با داستان بلک ادم است. به هر حال تردیدی وجود ندارد که شخصیت جانسون چهره اصلی فیلم خواهد بود پس منطقی است که در اولین تیزر هم شخصیت مرکزی باشد و تمام توجه ها را به خود معطوف کند گرچه فیلم چندین و چند قهرمان دیگر دنیا دی سی را هم در خود جا داده است.

بسیار هیجان انگیز خواهد بود که به زودی اطلاعات و تصاویر بیشتری از این قهرمانان، لباس ها و قدرت های خاص شان به دست آوریم و در تیزرهای بعدی شاهد حضور بیشترشان باشیم.

یکی از این قهرمان ها که احتمالا بیشتر برای مخاطبان مجذوب کننده خواهد بود شخصیت دکتر فیت با بازی پیرس برازنان است گرچه شخصیت های هاوک من و آلبرت روتشتاین هم در مجذوب کنندهیت دست کمی از او ندارند. احتمالا سال 2022 با انتشار اولین تریلر فیلم ابرقهرمانی بلک ادم اطلاعات بسیار گسترده تری در اختیارمان قرار می گیرد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "اولین تیزر بلک ادم منتشر شد؛ دواین جانسون چهره نو دنیای DC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تیزر بلک ادم منتشر شد؛ دواین جانسون چهره نو دنیای DC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید