باخ: در تحریم کنار ایران می مانیم ، از حضور زنان در استادیوم ها حمایت کنید

باخ با عرض تبریک برای پیشرفت ورزش بانوان خواهان پشتیبانی و حمایت کمیته ملی المپیک از حضور بانوان در استادیوم ها و استادیوم ها شد.

باخ: در تحریم کنار ایران می مانیم ، از حضور زنان در استادیوم ها حمایت کنید

به گزارش خبرنگاران ، صالحی امیری در جریان سفر به سوییس در مقر کمیته بین المللی المپیک با توماس باخ دیدار داشت و او را به ایران دعوت کرد. در ابتدای این دیدار، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) ضمن خوش آمدگویی به صالحی امیری گفت: این ملاقات یاری می نماید طرفین نسبت به هم شناخت بهتری پیدا نموده و در مورد تمام مسائل مشترک بین دو نهاد ورزشی به نقطه نظراتی مشترک و تصمیماتی مناسب دست یابند.

باخ با اشاره به اینکه قبلا هم به ایران سفری داشته، گفت: شناخت خوبی از ایران دارم. هم اکنون در خانه شخصی ام چهار تابلو نقاشی از اصفهان دارم که همه روزه با دیدن آن به یاد فرهنگ و تمدن ایران می افتم.

صالحی امیری نیز ضمن تقدیر از توماس باخ به واسطه برپایی این نشست درباره شرایط ورزش در ایران و علاقه مندی مردن توضیحاتی داد: ورزش در ایران به جریان اجتماعی بسیار فعال تبدیل گردیده است وجوانان زیادی روزانه مسائل ورزش رادنبال می نمایند. جنبش آینده ایران، جنبش ورزش است که تصمیم داریم اهداف جنبش المپیک را توسعه داده و به متن جامعه بیاوریم. در برنامه ریزی های اجرا شده در هیات اجرایی جدید تصمیم داریم آموزش المپیک را به سطح مدارس و دانشگاه ها آورده و با جمعیت میلیونی در این دو نهاد به جنبش المپیک و پیاده سازی آن یاری کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک ایران همچنین به تهیه طرح و برنامه ریزی برای راه اندازی موزه ملی ورزش ایران اشاره نمود: اعتقاد دارم جای مجموعه ملی ورزش ایران با توجه به بزرگی و افتخارات قهرمانان ایران زمین،خالی بوده و هست و به همین دلیل در نظر داریم در اولین فرصت این موزه را با یاری تمامی بخش های ورزش راه اندازی نموده و در چند فاز آن را تکمیل کنیم.

او روی سرمایه گذاری ایران در بحث ورزش بانوان را عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیونها گامهای اساسی در توسعه ورزش بانوان برداشته گردیده که در همین راستا می توان به افزایش تعداد بانوان اعزامی به بازیهای آسیایی 2018 و همچنین مدال آوری آنها که سهم عمده ای در موفقیت کاروان ورزشی ایران داشته اند، اشاره کنم.

توماس باخ نیز در ادامه این نشست، انتخاب صالحی امیری به ریاست کمیته ملی المپیک را تبریگ گفت و از ویژگی های ایران گفت: به شما تبریک می گویم برای پذیرش مقام جدید. این سمت بسیار خوب و ارزشمند است. شما خصوصیات بسیار ارزشمندی دارید که مهترین آنها می توان به مردم شناسی و نزدیکی شما به جامعه اشاره نمود. به شما به دلیل برنامه ریزی ویژه در برنامه آموزشی المپیک و احداث موزه نیز تبریک می گویم و اعلام می کنم که بسیار مایلم از اولین نتایج تلاشهایتان در مورد آموزش المپیک و احداث موزه آگاه شوم.

رئیس IOC در ادامه بحث حقوق تلویزیونی بازیهای المپیک و برنامه ریزی کمیته بین المللی المپیک در این خصوص را عنوان کرد و گفت: در این زمینه تبادل اطلاعاتی بیشتری خواهیم داشت تا بتوانیم بهترین خروجی را برای کمیته بین المللی المپیک و کمیته های المپیک داشته باشیم.

باخ با عرض تبریک برای پیشرفت ورزش بانوان خواهان پشتیبانی و حمایت کمیته ملی المپیک از حضور بانوان در استادیوم ها و استادیوم ها شد.

او در ادامه صندلی ورزش ایران را در آسیا و دنیا بسیار مهم و ارزشمند تلقی کرد: شک نداشته باشید در شرایط تحریم در کنار شما خواهیم بود چرا که فلسفه ورزش توسعه صلح دنیای است.ما به هیچ وجه از کسانی که می خواهند به ایران لطمه بزنند حمایت ننموده و همواره به اهداف جنبش المپیک که حمایت از کمیته های المپیک است پایبند خواهیم بود. بسیار تمایل دارم که ایده خوب ملاقات با رییس جمهوری ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل جامه عمل بپوشانم که فرصت بسیار خوبی برای حمایت از شما در سطح بین المللی است. او همچنین به حمایت از ایران در روزهای تحریم تاکید نمود و گفت که ورزش ایران را در این شرایط تنها نمی گذارد.

در خاتمه این نشست دکتر صالحی امیری از توماس باخ برای حضور در ایران دعوت کرد که او نیز گفت در فرصت مناسب برنامه ریزی برای این ملاقات و حضور در ایران را پیگیری خواهد نمود.

4،2

منبع: ایران ورزشی

به "باخ: در تحریم کنار ایران می مانیم ، از حضور زنان در استادیوم ها حمایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخ: در تحریم کنار ایران می مانیم ، از حضور زنان در استادیوم ها حمایت کنید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید