تنها 20 درصد بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ها پرداخت شده است

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر اینکه تنها حدود 20 درصد بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ها برای امسال پرداخت شده است، گفت: میزان تخصیص بودجه جاری این مراکز در شش ماهه اول سال نیز حدود 35 درصد است.

تنها 20 درصد بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ها پرداخت شده است

دکتر محمد تقی نظرپور در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب در مورد آخرین وضعیت تخصیص بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ها،اظهار کرد: تاکنون حدود 8 درصد بودجه تجهیز و تعمیر دانشگاه ها برای سال 98 به صورت نقدی و حدود 12 درصد این بودجه نیز به صورت اوراق برای تا انتها سال پرداخت شده است که در مجموع حدود 20 درصد این بودجه تامین شد.

وی در ادامه توضیح داد: میزان پرداخت بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ها برای امسال کافی نیست چرا که این مراکز در فصل تابستان فرصت می نمایند ساختمان ها به خصوص خوابگاه های دانشجویی را تعمیر نمایند که البته ما جلسه ای اخیرا با حضور وزیر علوم و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور داشته ایم و در این جلسه رییس سازمان برنامه قول داد که به تخصیص تعمیرات اساسی دانشگاه ها توجه ویژه ای داشته باشد.

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم تاکید نمود: به جز سال 97، در سال های گذشته اعتبار تعمیر و تجهیز خوابگاه ها و ساختمان های دانشگاه ها به صورت کامل تخصیص داده شده و امسال نیز دستور و قول رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر پرداخت کامل است.

دکتر نظرپور همچنین در مورد وضعیت تخصیص بودجه جاری دانشگاه ها نیز گفت: متوسط تخصیص این بودجه برای شش ماه اول سال حدود 36 درصد است که متاسفانه این مقدار تخصیص بسیار پایین است یعنی عملا ما حدود 15 درصد نسبت به بودجه شش ماهه تخصیص کمتری دریافت می کنیم. امیدوار هستیم این کمبود جبران گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تنها 20 درصد بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ها پرداخت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 20 درصد بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ها پرداخت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید