تهیه کننده سینما: زالاوا صرفا سرگرم کننده نیست

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، مهر/ سمیرا برادری تهیه کننده فیلم سینمایی زالاوا به کارگردانی ارسلان امیری درباره شرایط پیش روی این فیلم برای ورود به چرخه اکران عمومی تأکید کرد زالاوا صرفاً یک فیلم سرگرم کننده نیست.

تهیه کننده سینما: زالاوا صرفا سرگرم کننده نیست

سمیرا برادری تهیه کننده فیلم سینمایی زالاوا به کارگردانی ارسلان امیری که در جشنواره سی ونهم فیلم فجر سیمرغ بهترین کارگردانی فیلم اول و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را از آن خود کرد درباره برنامه ریزی برای اکران این فیلم گفت: طبعاً برنامه ریزی اکران همزمان با شروع یک فیلم انجام می شود، اما کمی زمان لازم است تا شرایط گشایش سینما و شرایط اکران، دوباره بررسی و پایدار شود تا فیلم در زمان مناسب خودش اکران شود.

وی اضافه نمود: مساله اصلی ما هیچ وقت در زمان تولید صرفاً فروش نیست بلکه ساخت یک فیلم خوب است، ولی قاعدتاً باید هزینه فیلم برشود تا بتواند چرخه اقتصادی فیلم را کامل کند، فکر نمی کنم چهره و یا صرفاً ژانر طنز، اکران را تضمین می کند، معتقدم مهمترین عنصرِ ایجاد جذابیت برای مخاطب، درام است و بهترین تبلیغ کننده یک فیلم هم خود مردم هستند. خوش بینم که مردم از فیلم استقبال می کنند.

برادری درباره تجربه 2 فیلم قبلی خود با نام های احتمال باران اسیدی و درساژ اظهار کرد: قاعدتاً این دو فیلم دو نویسنده و کارگردان متفاوت داشته اند و هر کدام در مقیاس خودشان چرخه اکران مناسبی را گذرانده اند. به عنوان مثال احتمال باران اسیدی از فیلم های پر بیننده هنر و تجربه بود و فیلم، بین مخاطبان خود به خوبی دیده شد. همینطور درساژ با اینکه در فصل نامناسبی اکران عمومی داشت، توانست مخاطبان خودش را پیدا کند و در عین حال افتخارات زیادی برای سینمای ایران در سال 2018 به ارمغان بیاورد. هر فیلم از حیث بودجه و مخاطب منحصر به فرد است و مختصات خود را داراست. در مورد زالاوا هم فکر نمی کنم خارج از این قاعده باشد، تصور می کنم زالاوا دارای چرخه اکران کاملاً متفاوت از این 2 فیلم قبلی باشد.

این تهیه کننده در بخش دیگر از صحبت هایش بیان نمود: همه امیدواریم که شرایط کرونایی به طور جدی بهبود پیدا کند و بعد از آن با یک مدیریت صحیح، امکانات یکسانی در حوزه اکران از سوی مدیران سینمایی داده شود.

وی درباره اینکه فیلم هایی از جنس زالاوا بیشتر رویکرد جشنواره ای دارند یا اکران؟ توضیح داد: من اصولاً چنین تفکیکی را برای یک فیلم قائل نیستم، متوجه این موضوع هم هستم که مخاطبان با رویکرد متفاوت به سینما می فرایند، برخی به عنوان سرگرمی و برخی به عنوان مواجهه با یک اثر هنری. زالاوا برای نمایش در جشنواره ها ساخته نشده است، اما یک فیلم صرفاً سرگرم کننده هم نیست. می توانم بگویم زالاوا از جمله فیلم هایی است که در مرکز نموداری که یک سوی آن اکران و یک سوی آن جشنواره وجود دارد، ایستاده است و این امکان را دارد که هم توسط جشنواره ها دیده شود و هم مردم از دیدن آن لذت ببرند.

تهیه کننده درساژ درباره اکران بین المللی زالاوا گفت: برای معرفی فیلم ها در حوزه بین المللی، پخش کننده بین المللی تصمیم می گیرد و راستا آن به این صورت است که طی یک سال و نیم، فیلم ها امکان حضور در جشنواره ها را پیدا می کنند و با توجه به حضورهای بین المللی فیلم، شرایط اکران هم به وجود خواهد آمد.

وی در سرانجام درباره استفاده از ظرفیت اکران آنلاین مطرح کرد: امیدواریم بتوانیم زالاوا را در کنار مردم در سینماها ببینیم اما تا زمانی که پاندمی در هاله ای از ابهام واقع شده است، نمی توانم نظر قطعی بدهم.

منبع: همگردی

به "تهیه کننده سینما: زالاوا صرفا سرگرم کننده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه کننده سینما: زالاوا صرفا سرگرم کننده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید