جزییات برنامه ضدتحریم دولت برای صنایع کوچک

بسته تشویقی تدوین گردیده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور حمایت از صنایع کوچک و کاهش هزینه آنها در دوران تحریم منتظر تصویب از سوی هیات دولت است.

جزییات برنامه ضدتحریم دولت برای صنایع کوچک

فرشاد مقیمی- معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران- در گفت و گو با خبرنگاران در مورد بسته تشویقی تدوین گردیده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور کاهش هزینه صنایع کوچک و تسهیل فعالیت آنها در زمان تحریم، اظهار کرد: این بسته به هیات دولت ارسال گردیده و در انتظار تصویب است. باید بیان کرد که محتویات بسته مربوطه صرفا ارزی نیست و حمایت از صنایع کوچک در بخش های مختلف را شامل می گردد.

وی ادامه داد: مهم ترین بخش این بسته جلوگیری از خروج پول واحدهای صنعتی است و تزریق پول به این واحدها را شامل نخواهد شد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: در این بسته شرایط برای واحدهای کوچک و متوسط به گونه ای رقم خواهد خورد که میزان بدهی آنها را متوقف و یا استمهال می نماید تا با جلوگیری از خروج پول از واحدهای صنعتی، بخشی از هزینه های پرداختی آنها به دولت کاهش یابد و بتوانند به نحو مطلوب تری فعالیت نمایند.

مقیمی ادامه داد: محتویات این بسته شامل بخشش جرایم بانکی، بیمه ای، مالیاتی و در حوزه کاهش هزینه های صادرات و واردات است که به زودی در هیات دولت در خصوص آن تصمیم گیری خواهد شد و جزئیات آن به طور رسمی اعلام می گردد.

به گزارش خبرنگاران، صنایع کوچک به عنوان یکی از اصلی ترین محورهای اقتصادی کشور در شرایط تحریم تلقی می شوند و بر اساس مذاکرات انجام شده با اروپایی ها واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از دایره تحریم خارج گردیده و می توانند در برهه ای از زمان که واحدهای صنعتی از بحران تحریم رنج می برند و به طور کلی بخش فراوری در شرایط نامناسبی قرار گرفته است، به فعالیت خود بهتر از قبل ادامه دهند و حداقل بخشی از کاستی های به وجود آمده در حوزه عملکرد صنایع بزرگ را جبران نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
اخبار و مقالات مرتبط با "جزییات برنامه ضدتحریم دولت برای صنایع کوچک"

به گزارش خبرنگاران، مجید خدابخش ظهر امروز یک شنبه در بازدید از چند واحد صنعتی استان در تبریز گفت: ظرفیت های صنعتی آذربایجان شرقی بالا است و باید در این شرایط خاص اقتصادی از این فرصت ها استفاده کنیم.

کمیسیون گردشگری استان مرکزی به منظور توسعه گردشگری، بهبود محیط کسب وکار، جذب گردشگران و سرمایه گذاران خارجی، توسعه صادرات صنایع دستی و اشتغال زایی خرد و کلان در سال 96 با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان راه اندازی شد تا بتوان از پتانسیل های متقابل...

به گزارش خبرنگاران، علی وارسته بعدازظهر یکشنبه در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دولت که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رودسر برگزار گردید، اظهارکرد: به مناسبت هفته دولت 399 طرح عمرانی و عام المنفعه در شهرستان رودسر افتتاح می گردد.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری از وضعیت اسکان و غذا در حومه جاکارتا انتقاد کرد.

به "جزییات برنامه ضدتحریم دولت برای صنایع کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با جزییات برنامه ضدتحریم دولت برای صنایع کوچک

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید