شگفتانه پاییزی کره شمالی ، رونمایی از پیشرفته ترین سلاح یا آزمایش موشکی از پیچیده ترین زیردریایی؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، تصاویر ماهواره ای از داخل مرزهای کره شمالی بیانگر آن است که کیم جونگ-اون پس از حدود دو سال در رژه ارتش در روز 10 اکتبر از یک سلاح تازه رونمایی یا یک موشک پیشرفته آزمایش می نماید.

شگفتانه پاییزی کره شمالی ، رونمایی از پیشرفته ترین سلاح یا آزمایش موشکی از پیچیده ترین زیردریایی؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو به نقل از دیلی میل، تمرین های نظامی نیروهای کره شمالی از مدت ها پیش در ابعاد گسترده شروع شده و به نظر می رسد یک رژه عظیم همزمان با 75 سالگی حزب کارگران برگزار خواهد شد. گفته می گردد کیم جونگ-اون در این مراسم از عظیم ترین موشک کره شمالی رونمایی خواهد نمود که اولین مورد از سال 2018 به بعد است.

از سوی دیگر، انتشار تصاویر ماهواره ای از یک پایگاه نظامی فراوری زیردریایی در کره شمالی نشان می دهد شاید این کشور بخواهد در آینده نزدیک یک موشک بالستیک در این منطقه آزمایش کند. مقام های نظامی کره جنوبی از نزدیک اوضاع را زیر نظر دارند و کارشناسان دستیابی پیونگ یانگ را به فناوری پرتاب موشک از زیردریایی بسیار نگران کننده ارزیابی نموده اند. چرا که ردیابی این موشک تا پیش از لحظه پرتاب تقریبا ناممکن یا بسیار سخت است.

بعضی معتقدند تحرک ها در کارخانه نظامی کشتی سازی مربوط به بازسازی خرابی های ناشی از سیل و توفان است و وون ایل-چون که گزینه فرماندهی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی است می گوید بلافاصله پس از سرانجام بازسازی ها، کره شمالی به احتمال زیاد آماده آزمایش یک موشک بالستیک از زیردریایی خواهد شد. هر چند وزیر دفاع آینده سئول بر این باور است به دلیل فرصت کم، ارتش کره شمالی نمی تواند کمی پس از بازسازی آماده انجام دادن آزمایش موشکی گردد.

کره شمالی از 2017 آزمایش موشکی انجام نداده است؛ رویکردی که دانلد ترامپ آن را یک پیروزی عظیم دیپلماتیک برای خود می داند. با این حال، دستور کیم جونگ-اون برای پیگیری یک آزمایش موشکی در اکتبر 2019 واکنشی از سوی رئیس جمهوری آمریکا در پی نداشت. گفته می گردد رهبر کره شمالی تابستان گذشته دستور ساخته شدن پیچیده ترین زیردریایی نظامی این کشور را صادر نموده و میخواهد اندکی پس از انتخابات نوامبر 2020 آمریکا قدرت پرتاب موشک آن را آزمایش کند.

هر چند آزمایش موشکی از زیردریایی صرفا یک اقدام دست گرمی است و نمی تواند تهدید جدی و مستقیم آمریکا باشد اما کوشش برای تجهیز موشک های آن به کلاهک های هسته ای فشار را بر سران واشنگتن افزایش می دهد. گفتگوهای آمریکا و کره شمالی برای خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ از مدت ها پیش متوقف شده و کیم جونگ-اون دست کم تا پیش از معین شدن رئیس جمهوری آینده ایالات متحده قصد ندارد سر میز مذاکره بازگردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شگفتانه پاییزی کره شمالی ، رونمایی از پیشرفته ترین سلاح یا آزمایش موشکی از پیچیده ترین زیردریایی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگفتانه پاییزی کره شمالی ، رونمایی از پیشرفته ترین سلاح یا آزمایش موشکی از پیچیده ترین زیردریایی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید