قهرمان فرمول وان 2021 امروز مشخص می گردد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، امشب احتمالاً حساس ترین رویداد ورزشی دنیا در زمین فوتبال یا سالن کشتی برگزار نمی گردد. امشب پیچ وخم پیست فرمول وان ابوظبی میزبان مهیج ترین و مهم ترین رویداد ورزشی دنیا است؛ حداقل برای یک شب.

قهرمان فرمول وان 2021 امروز مشخص می گردد

اگر یادتان باشد، هفته گذشته لوییس همیلتون بریتانیایی پیروز شد فرشتاپن هلندی را در عربستان شکست دهد و با امتیازی برابر به این مسابقه بیاید. مسابقه هفته گذشته سراسر شور و هیجان بود. از تصادف چندین راننده گرفته تا استارت های درجا که چندین بار تکرار شد و درنهایت این همیلتون بود که اگرچه اواسط مسابقه در رده دوم قرار داشت، ولی توانست مسابقه را به عنوان نفر اول تمام و فاصله 8 امتیازی اش با فرشتاپن را جبران کند.

امشب در آخرین دور مسابقه فرمول وان 2021، فرشتاپن و تیم ردبول فرصت دارند که نخستین بار قهرمان دنیا شوند. اما لوییس همیلتون اگر قهرمان گردد، رکورد 7 دوره متوالی مایکل شوماخر افسانه ای را می شکند و به افسانه تازه این مسابقات تبدیل می گردد. ولی قهرمانی همیلتون و فرشتاپن به همین سادگی رقم نمی خورد. فرشتاپن راننده کله شقی است و بارها از الفاظ آنچنانی برای توصیف شرایط مسابقه یا خطاب قراردادن رقبایش استفاده نموده است، ولی همیلتون آرام تر به نظر می رسد و سعی می نماید روی مسابقه تمرکز کند.

برخلاف مسابقه جده، این بار فرشتاپن مسابقه را از جایگاه نخست آغاز می نماید و همیلتون دوم است. این برگ برنده فرشتاپن است که از ماشین سریع تری هم استفاده می نماید، چون همان طور که می دانید ماشین های هوندا از سرعت بیشتری برخوردارند. بااین حال همیلتون بارها در این فصل نشان داده است که می تواند چنین کاستی هایی را به فرصت تبدیل کند.

این را هم نباید فراموش کنید که در مسابقه امشب 2 هم تیمی همیلتون و فرشتاپن به ترتیب سرخیو پرز و والتری بوتاس نقش هایی کلیدی دارند، چون باید راه را برای قهرمانی تیمشان هموار نمایند؛ کاری که بوتاس در عربستان از عهده اش برنیامد و فرشتاپن تا لحظه آخر همیلتون را تعقیب کرد. اکنون همه چیز به مسابقه امشب بستگی دارد و اینکه همیلتون و بوتاس و البته تیم مرسدس چه استراتژی ای برای آن دارند؛ مسابقه ای که تب و تابش از مبارزه کِلی و فریزر یا تایسون و هالیفید کمتر نیست. شاید هم به فینال خونین آمریکای جنوبی نزدیک تر باشد؛ جایی که هواداران پله و مارادونا تیمشان را برترین های دنیا می دانند!

آگهی های خرید و فروش خودرو

***

شما می توانید اخبار خودرو را در بلاگ وبلاگ ارم گفتگو مطالعه کنید.

منبع: بلاگ دیوار

به "قهرمان فرمول وان 2021 امروز مشخص می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان فرمول وان 2021 امروز مشخص می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید