لاپوشانی دولت انگلیس: مشکل رانندگان کامیون، مشکل ما نیست، مشکل جهانی است

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، درحالی که سایر همسایگان اروپایی انگلیس تجربه صف های طولانی در جایگاه های بنزین را ندارند، دولت انگلیس بارها ارتباط بحران سوخت با برگزیت را رد کرده است و کمبود رانندگان کامیون را یک مشکل جهانی اعلام می کند.

لاپوشانی دولت انگلیس: مشکل رانندگان کامیون، مشکل ما نیست، مشکل جهانی است

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل وبلاگ ارم گفتگو، پس از اینکه دولت انگلیس دستور دارد تا ارتش این کشور برای تحویل سوخت کمک کند تا کمبود شدید کامیون داران جبران گردد، نظامیان خسته انگلیسی امروز به انبار ذخیره سازی شرکت بریتیش پترولیوم وارد شدند.

خبرگزاری رویترز طی گزارشی با تیتر بحران، کدام بحران؟ ارتش انگلیس برای حل بحران سوخت اعزام شد.نوشت زنجیره تامین همه چیز از گوشت خوک، بنزین و طیور گرفته تا دارو و شیر، به علت کمبود کارگر در پی برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) و بحران کرونا، تحت فشار شدید و به نقطه شکست رسیده است.

خریدهای وحشت زده سوخت در بحبوحه کمبود راننده های کامیون (برای حمل سوخت) در هفته گذشته، صحنه های آشفته ای در سراسر شهرهای بزرگ انگلیس به همراه صف های طولانی در جایگاه های بنزین ایجاد کرده است. برخی در جایگاه های بنزین درگیر شدند و برخی در بطری های آب به ذخیره سوخت پرداختند.

وزیر دارایی انگلیس: با بازگشت تقاضا به حالت نرمال، مسائل خودشان حل می گردد

ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس در گفتگو با رادیو LBC مدعی شد: من فکر می کنم شرایط یک هفته است که هر روز بهتر می گردد... شرایط در حال بهتر شدن است و همان طور که تقاضا به سطح نرمال باز می گردد، انتظار می رود که مسائل خودشان حل شوند.

خبرنگار رویترز می گوید، حداقل 12 جایگاه بنزین را دیده که هنوز تعطیل است.

اتحادیه خرده فروشان بنزین گفت، حدود 22 درصد از ایستگاه سوخت در لندن و جنوب شرق هنوز بدون سوخت هستند و گوردن بالمر، مدیر اجرایی این اتحادیه گفت: ممکن است، یک هفته یا 10 روز بیشتر زمان ببرد تا شرایط به حالت نرمال باز گردد.

دولت انگلیس تلاش می کند، مسائل کشورش را مشکل جهان نشان دهد

وزرای انگلیس بارها ارتباط بحران سوخت با برگزیت را رد کرده اند و کمبود رانندگان کامیون را یک مشکل جهانی گفتند، در حالی که سایر همسایگان اروپایی انگلیس تجربه صف های طولانی در جایگاه های بنزین را ندارند.

سوناک مدعی است: رانندگان خودروهای سنگین مشکل انگلیس نیست؛ بلکه یک مشکل گسترده در اروپا و فراتر از آن است... من می خواهم مردم بدانند که ما هر کاری بتوانیم انجام می دهیم تا مقداری از این چالش ها کم کنیم و در جایی که بتوانیم تغییری ایجاد می کنیم.

در بحبوحه بحران جایگاه های سوخت، کشاورزان هم بارها هشدار دادند که کمبود قصاب و کارگران کشتارگاه ها می تواند برای کشتار بیش از 100 هزار خوک مشکل ایجاد کند.

به گزارش فارس، این درحالی است که روز گذشته دبیر انجمن پمپ بنزین های انگلیس گفت، اگرچه ورود ارتش می تواند بخشی از بحران را حل نماید، اما از نظر میزان حجمی که باید بنزین در انگلیس توزیع گردد، آنها نمی توانند کار زیادی از پیش ببرند.

انگلیس تقریبا از بیش از یک هفته گذشته با بحران سوخت و صف های طولانی بنزین در جایگاه ها روبرو است و هنوز نتوانسته این موضوع را حل نماید.

انتهای پیام/ب

منبع: خبرگزاری فارس

به "لاپوشانی دولت انگلیس: مشکل رانندگان کامیون، مشکل ما نیست، مشکل جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاپوشانی دولت انگلیس: مشکل رانندگان کامیون، مشکل ما نیست، مشکل جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید