پاک کردن لکه روغن از روی کابینت

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، آیا در پی هدایت برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت آشپزخانه خود هستید؟ وقتی روی کابینت ها چربی پاشیده می گردد، ممکن است ناامید شوید زیرا تمیز کردن کابینت های آشپزخانه چرب کار آسانی نیست. محصولات پاک کننده خانگی و عدم احتیاج به استفاده از پاک کننده های چند منظوره شیمیایی برترین راه حل برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت آشپزخانه است.

پاک کردن لکه روغن از روی کابینت

استفاده از موادی که در خانه داریم، مقرون به صرفه ترین و سالم ترین راه برای تمیز کردن چربی کابینت هاست. در این آنالیز روش های خانگی برای پاک کردن چربی کابینت آشپزخانه می پردازیم. بعلاوه می توانید با نصب اپلیکیشن وبلاگ ارم گفتگو ! روی گوشی خود، محصولات تمیز کننده مختلف مناسب را قیمت های تخفیف خورده تهیه کنید.

ترفند عالی برای پاک کردن لکه روغن از کابینت آشپزخانه

در دستورالعمل هایی که در زیر توضیح می دهیم، از چندین محلول پاک کردن چربی از کابینت آشپزخانه اشاره می کنیم:

استفاده از جوش شیرین و چربی گیر لیمو

انواع مختلفی از محصولات وجود دارند که می توانید برای چربی زدایی قابلمه ها، تابه ها و کابینت های خود از آنها بهره ببرید. برترین چربی زدا برای آشپزخانه ممکن است فقط لیمو باشد. لیمو یک اسید است، بنابراین چربی و کثیفی را به سرعت از بین می برد، در حالی که رایحه ای تازه و خوشایند از خود به جای می گذارد.

جوش شیرین یک ماده قلیایی است و می تواند خیلی سریع لکه روغن را از بین ببرد. پس آب را به همراه جوش شیرین و آبلیمو در ظرفی بریزید و مخلوط کنید. ماده را روی محل تجمع چربی اسپری نموده و یک لحظه صبر کنید. با یک پارچه خشک محل چربی را پاک کنید. سپس کابینت های تمیزی خواهید داشت.

پاک کردن لکه روغن کابینت با سرکه و آب داغ

اینکه چگونه چربی کابینت آشپزخانه را پاک کنیم، پاسخ ساده ای دارد. از آب گرم و مقداری سرکه برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت بهره ببرید. اما مراقب باشید، سرکه سفید یک اسید است و می تواند به بدنه کابینت ها آسیب برساند. بعد از اینکه دو ماده را با هم مخلوط کردید، دستمال مرطوب را داخل ماکروویو بگذارید و به مدت 20 ثانیه حرارت دهید.

با دستکش ظرفشویی، از آب داغ و پارچه تمیز برای پاک کردن کابینت های چرب بهره ببرید. گرما باید چربی را کاهش دهد، در حالی که سرکه آن را تمیز می نماید. سرکه و آب داغ برترین راه چاره برای تمیز کردن چرب ترین کابینت های آشپزخانه است.

تمیز کردن لکه روغن با پارچه میکروفایبر

یک پارچه میکروفیبر بهتر از دستمال کاغذی یا دستمال ظرفشویی، لکه روغن روی کابینت ها را تمیز می نماید. یک پارچه میکروفیبر فوق العاده جاذب و دارای بار منفی است، بنابراین چربی با بار مثبت را جذب می نماید. از پارچه میکروفیبر همراه با سرکه بهره ببرید.

با احتیاط و با حرکات دایره ای پارچه را روی کابینت مالش دهید تا چربی از بین برود. پس از کمی تمرین، پاک کردن لکه روغن از کابینت آشپزخانه با این کار بسیار آسان تر خواهد بود. شستشوی پارچه میکروفیبر در هر بار استفاده از آن لازم است.

صابون ظرفشویی و آب داغ برای پاک کردن چربی

بسیاری از صابون های ظرفشویی چربی را به سرعت و به راحتی از بین می برند. این بدان معناست که ما می توانیم با خیال راحت با تهیه مخلوطی از صابون ظرفشویی و آب داغ برای تمیز کردن کابینت و بعلاوه بسیاری از وسایل دیگر در آشپزخانه استفاده کنیم. با این حال از آب زیاد استفاده نکنید زیرا می تواند در حین تمیز کردن به داخل چوب نفوذ کند و به آن آسیب برساند.

صابون و آب گرم را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید تا مخلوط کف کند. مطمئن شوید که پارچه میکروفیبر مرطوب است. پارچه را را به آرامی روی کابینت مالش دهید تا بدون خراشیدگی چوب از شر چربی خلاص شوید. بعد از چند دقیقه باید یک کابینت آشپزخانه بسیار تمیز داشته باشید. اگر در خانه صابون ظرفشویی ندارید، می توانید شامپو یا صابون مایع را جایگزین کرد.

از بین بردن لکه روغن با آمونیاک و چربی زدا

ما آمونیاک را در بسیاری از محصولات خانگی و پاک کننده های شیمیایی داریم. وقتی آمونیاک را با چربی زدا مخلوط می کنید تبدیل به صابون می گردد. بار دیگر نیز برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت، پارچه میکروفیبر را با مخلوطی از چربی زدا و آمونیاک خیس کنید. مطمئن شوید که به آرامی و با دقت روی کابینت ها مالش می دهید.

چربی زدا باید با آمونیاک ترکیب گردد و در عرض چند ثانیه از کابینت جدا گردد. پس از پاک شدن چربی، کابینت آشپزخانه تمیز خواهد شد. هنگام استفاده از آمونیاک مراقب باشید. از آمونیاک زیاد استفاده نکنید و آن را با سفید کننده ترکیب نکنید زیرا خطرناک خواهد بود.

استفاده از روغن نباتی و جوش شیرین

روغن نباتی با لکه های روغن سفت شده روی کابینت مخلوط می گردد و چربی ها را نرم می نماید. بنابراین برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت، می توانید از روغن نباتی و جوش شیرین استفاده نمایید. اگر روغن نباتی را با جوش شیرین ترکیب کنید، چربی کابینت آشپزخانه بدون هیچ مسئله ای پاک می گردد. از مسواک برای اعمال خمیر بهره ببرید. با حرکات دایره ای نرم آن را بشویید تا جایی که دیگر چربی باقی نماند.

پاک کردن لکه روغن با آرد

آرد نیز یک پاک کننده خانگی فوق العاده است. حتی می توانید به جای استفاده از مواد شیمیایی مضر، از آرد برای تمیز کردن چربی های روی کابینت های آشپزخانه بهره ببرید. وقتی لکه چربی تازه است، مقداری آرد روی آن بپاشید. وقتی آرد خشک شد در جذب رطوبت عالی عمل می نماید. صبر کنید تا روغن جذب گردد و سپس می توانید مخلوط آرد و روغن را بدون هیچ مسئله ای پاک کنید. اگر می خواهید چربی را فورا دور بریزید، از دستمال کاغذی خشک بهره ببرید.

نکته ای درباره پاک کردن لکه روغن از روی کابینت

بعد از اینکه از آشپزخانه مراقبت کردیم، حالا باید مراقب خودمان باشیم. ما می خواهیم چربی های به جای مانده روی پوستمان را پاک کنیم. متأسفانه بیشتر پاک کننده های چربی نوعی اسید هستند که به پوست ما آسیب می رسانند. صابون ظرفشویی به پوست ما آسیب نمی رساند، بنابراین استفاده از آن بی خطر است.

یک قطره از صابون ظرفشویی را روی دستان خود بریزید و مقداری آب داغ روی ان بمالید. دستان خود را حداقل 30 ثانیه زیر آب داغ نگه دارید. بین انگشتان خود را نیز تمیز کنید. اگر می توانید از یک پارچه نرم و مرطوب بهره ببرید. حالا دستان شما بدون چربی خواهد بود.

نظافت منظم کابینت آشپزخانه

ما به شما نکات زیادی در خصوص نحوه پاک کردن لکه روغن از روی کابینت ارائه کردیم. اما بعضی از روش های پیشگیری وجود دارند که از قبل تمیز کردن آشپزخانه باید آنها را انجام دهید:

  • هنگام پخت و پز، مرتباً دستان خود را بشویید. به این ترتیب، زمانی که مجبور هستید چیزی را از کابینت بردارید، چربی کمتری روی کابینت های آشپزخانه ایجاد می گردد.
  • برای اینکه کابینت های آشپزخانه تمیز و بدون چربی باشند، هر هفته اجاق گاز و کمدها را با یک پارچه نرم پاک کنید. پارچه را رد آب گرم و صابون ظرفشویی آغشته کنید و به آرامی روی تمام سطوح آشپزخانه بمالید.
  • اگر بقیه قسمت های آشپزخانه تمیز باشند، شستشوی کابینت ها راحت تر خواهند بود. با استفاده از سایر نکات تمیز کردن می توانید آشپزخانه بدون چربی داشته باشید.

کلام آخر

موارد بالا تنها چند راه چاره کاربردی هستند که می توانیم برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت انجام دهیم. پاک کردن لکه روغن از روی کابینت به موارد دیگری مانند جنس کابینت، نوع چربی و ماده تمیز کننده بستگی دارد. پس مهم است قبل از هر کاری اطلاعات لازم را دریافت کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید. بعلاوه می توانید با نصب اپلیکیشن وبلاگ ارم گفتگو ! روی گوشی خود، محصولات پاک کننده مختلف را برای چربی زدایی از کابینت های خود بخرید.

منبع: اسنپ مارکت

به "پاک کردن لکه روغن از روی کابینت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک کردن لکه روغن از روی کابینت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید