کاشان قطب گردشگری رویداد محور می گردد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، میراث آریا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، کاشان قطب گردشگری رویداد محور می گردد.

کاشان قطب گردشگری رویداد محور می گردد

احمد دانایی نیا گفت: منطقه کامو و چوگان به شدت نیازمند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است و می تواند به عنوان شهر بین المللی نجوم به جهانیان معرفی گردد، زیرا این منطقه یکی از بی نظیرترین مراکز رصد ستارگان است و همین امر می تواند این منطقه را به شهر بین المللی نجوم تبدیل کند.

او ادامه داد: با وجود تمام این ظرفیت ها، متأسفانه منطقه ها کامو و چوگان همچنان ناشناخته به جای مانده است که البته همین ناشناخته بودن باعث شده طبیعت زیبای این منطقه سالم و دست نخورده باقی بماند.

دانایی نیا اضافه کرد: شهر کامو و چوگان آمیزه ای از جلوه گری تاریخ طبیعت، حیات وحش و تنوع بی نظیری از گیاهان دارویی است که وجود منطقه گردشگری بناب و رصدخانه ملی در کنار همه این قابلیت ها می تواند از این شهر، منطقه نمونه گردشگری بسازد، بعلاوه این شهر در میراث فرهنگی ناملموس هم حرف هایی برای گفتن دارد، شیوه سنتی پخت شیره انگور، ذوالجناح گردانی و سفره بافی بخشی از خرده فرهنگ های متنوع این شهر است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان توضیح داد: شهرستان کاشان مملو از خرده فرهنگ ها، آیین ها و تنوع بی نظیری از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری است که در صورت تدوین تقویم رویدادها و اطلس جامع گردشگری علاوه بر توزیع سفر در طول چهار فصل، این شهرستان می تواند تبدیل به قطب گردشگری رویداد محور گردد.

منبع: همگردی

به "کاشان قطب گردشگری رویداد محور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشان قطب گردشگری رویداد محور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید