کاهش بهای نفت خام در بازار های جهانی، بایدن: کاهش قیمت سوخت به اقدامات عربستان بستگی دارد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، بهای نفت خام در بازار های جهانی به علت پیش بینی زمستانی نسبتاً گرم در ماه های پایانی امسال میلادی اندکی کاهش یافت.

کاهش بهای نفت خام در بازار های جهانی، بایدن: کاهش قیمت سوخت به اقدامات عربستان بستگی دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ارم گفتگو به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته اداره ملی آب و هوای آمریکا زمستان امسال در این کشور سرمای چندانی را به همراه نخواهد داشت. پس از اعلام این گزارش بهای طلای سیاه در بازار دنیای شاهد کاهش بود.

بر این اساس، بهای نفت خام برنت دریای شمال با 1.21 درصد کاهش به قیمت 84 دلار و 61 سنت در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز با افزایشی جزئی 82 دلار و 70 سنت در هر بشکه داد و ستد شد.

طبق گزارش های رسمی ارزش نفت خام برنت دریای شمال در امسال میلادی بیش از 60 درصد افزایش داشته است. بحران سوخت در اروپا و آمریکا، افزایش قیمت گاز طبیعی و زغال سنگ در دنیا و عدم توازن در اندازه عرضه و تقاضا از دلایل اصلی این جهش قیمت ها محسوب می گردد.

روز گذشته، اما با اعلام رسمی کاهش ذخایر نفت و بنزین آمریکا در چند هفته اخیر منتهی به 15 اکتبر بهای نفت خام بار دیگر افزایشی شد.

تحلیلگران پیش بینی نموده اند با ادامه فرایند عرضه و تقاضا و نیز افزایش قیمت سایر فرآورده های سوختی این افزایش قیمت نفت خام حداقل تا سرانجام امسال میلادی ادامه داشته باشد.

با این حال جو بایدن، رییس جمهور آمریکا امروز در جمع وبلاگ ارم گفتگو اظهار امیدواری نموده قیمت بنزین در سال آینده میلادی کاهش یابد. رییس جمهور آمریکا در این باره گفت: هر گونه کاهش قیمت در زمینه سوخت به ویژه بنزین به اقدامات عربستان در این راستا بستگی دارد.

آمریکا در ماه های اخیر به شدت نگران افزایش قیمت نفت خام و فرآورده های نفتی است و گفته می گردد در حال آنالیز راه های ممکن برای کنترل این افزایش قیمت هاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کاهش بهای نفت خام در بازار های جهانی، بایدن: کاهش قیمت سوخت به اقدامات عربستان بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بهای نفت خام در بازار های جهانی، بایدن: کاهش قیمت سوخت به اقدامات عربستان بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید