کاکائو در کاهش فشارخون موثر است؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، تحقیقات نشان داده است که فلاوانول های موجود در کاکائو می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند.

کاکائو در کاهش فشارخون موثر است؟

به گزارش مهر به نقل از مدیکال نیوز، سلامت قلب و عروق برای سلامت کلی بدن ضروری است.

عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد تا خطر عوارض بعدی کاهش یابد. افراد همچنین می توانند با داشتن سبک زندگی سالم به جلوگیری از افزایش فشار خون کمک کنند.

قلب خون را در سراسر بدن پمپاژ می کند و اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد آن را تأمین می کند. محققان به طور مداوم در حال بررسی عواملی هستند که بر سلامت قلب و عروق تأثیر می گذارد و آن را بهبود می بخشد.

نتایج مطالعه اخیر نشان داد که فلاوانول های کاکائو ممکن است با کاهش سفتی شریان ها، فشار خون را در بزرگسالان سالم کاهش دهند، اما فقط زمانی که فشار خون بالا باشد.

محققان مطالعه حاضر خاطرنشان می کنند که مطالعات قبلی اثرات کاهش فشار خون و کاهش سفتی شریانی فلاوانول های کاکائو را در انسان های سالم نشان داده اند.

با این حال، از آنجایی که این مطالعات در محیط های کاملاً کنترل شده بودند، محققان می خواستند ببینند این مداخله در سناریو های واقعی چقدر خوب عمل می کند.

این مطالعه شامل یازده بزرگسال سالم بود که دوز های متناوب کپسول فلاوانول کاکائو و کپسول دارونما را به مدت هشت روز دریافت کردند.

آن ها دوز ها را در همان زمان صبح پس از جمع آوری فشار خون، ضربان قلب و سرعت موج نبض دریافت کردند.

شرکت کنندگان این اندازه گیری ها را هر نیم ساعت برای سه ساعت اول پس از مصرف کپسول و سپس هر ساعت به مدت دوازده ساعت در طول روز انجام می دادند.

نتایج نشان داد که فلاوانول های کاکائو در کاهش فشار خون و کاهش سفتی شریانی مؤثر بودند.

یکی از نگرانی های مربوط به استفاده از فلاوانول های کاکائو برای کاهش فشار خون، خطر کاهش فشار خون بسیار کم است. با این حال، در این مطالعه، محققان دریافتند که کاکائو در هنگام فشار خون پایین تأثیر کمتری دارد و این نشان می دهد که این یک مداخله بالقوه ایمن است.

منبع: فرارو

به "کاکائو در کاهش فشارخون موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاکائو در کاهش فشارخون موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید