مشخص تکلیف بعضی از طرح های گردشگری خاتم

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، مشخص تکلیف بعضی از طرح های گردشگری خاتم صورت می گیرد.

مشخص تکلیف بعضی از طرح های گردشگری خاتم

جواد میربهبودی، فرماندار خاتم در در نشست مدیر کل میراث فرهنگی با فرماندار و رئیس شورای شهر شهرستان خاتم با اشاره به ظرفیت های این شهرستان در حوزه گردشگری اظهار کرد: خاتم یکی از شهرستان های با ظرفیت یزد در حوزه گردشگری است و دارای آثاری مانند قلعه ملکی و مراکز تفریحی متعددی است که می تواند از این ظرفیت ها در راستای یاری به ایجاد اشتغال و در راستا توزیع متوازن عدالت در استان استفاده گردد.

وی با تاکید بر اینکه در سنوات اخیر زیرساخت های گردشگری در خاتم نیز همزمان با توسعه سایر بخش ها رشد نموده اند، گفت: امروز خاتم می تواند در حوزه گردشگری نیز خود را نشان دهد که البته این مسئله مستلزم اهتمام مرکز استان و یاری به تقویت این ظرفیت هاست.

فرماندار خاتم با اشاره به اهمیت معین تکلیف طرح هایی مانند تفرجگاه سرچشمه و توسعه این تفرجگاه گفت: این تفرجگاه که از زیرساخت های مورد اقبال مردم برخوردار است، امروز نیازمند تکمیل و یاری به تسریع در فرایند بهره برداری است و از این رو نیازمند اهتمام و همکاری در مورد معین تکلیف آن هستیم.

وی با اشاره به لزوم واگذاری قلعه ملکی این شهرستان گفت: قلعه ملکی هرات یکی از بی نظیرترین قلعه های تاریخی کشور و ابنیه ای متعلق به اواخر دوره افشاریه و اوایل دوره زندیه است که هرچند برای کاربری آن قبلا اقدام شده اما امروز نیازمند معین تکلیف است و امیدواریم که اداره کل میراث فرهنگی در این حوزه اهتمام کند.

فرماندار خاتم خواهان پیگیری تسهیلات طرح های نیمه تمام گردشگری خصوصاً مجموعه تفریحی گردشگری بهاران شد و گفت: امیدوار هستیم که در این زمینه اداره کل میراث فرهنگی همکاری لازم را با شهرستان داشته باشد. حسین سهامیان، رئیس شورای شهر خاتم نیز در این نشست نسبت به همراهی این شورا در حوزه گردشگری اعلام آمادگی کرد.

منبع: همگردی

به "مشخص تکلیف بعضی از طرح های گردشگری خاتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص تکلیف بعضی از طرح های گردشگری خاتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید