خبرنگاران اعتمادآفرینی لازمه موفقیت نظام بانکی در روستاها است

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، شهرکرد- خبرنگاران- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بانک های فعال در روستاها از جمله پست بانک به شرط اعتمادآفرینی می توانند به یکی از پیروز ترین بانک های کشور تبدیل شوند.

خبرنگاران اعتمادآفرینی لازمه موفقیت نظام بانکی در روستاها است

اقبال عباسی روز پنجشنبه در آیین معرفی مدیر جدید پست بانک این استان اضافه نمود: ظرفیت های خوبی در روستاها وجود دارد و در صورتی که پست بانک بتواند با عملکرد شفاف و صحیح خود اعتماد روستاییان را جلب کند، می تواند علاوه بر اینکه در خدمت مناطق محروم باشد آینده درخشانی را برای خود هدفگذاری کند.

وی ادامه داد: پست بانک هرچه بتواند اعتماد مردم را جلب کند به همان میزان می تواند عملکرد بهتر و خدمات شایسته تری ارائه داد.

عباسی توضیح داد: اهمیت پست بانک به این دلیل است که به مردم مناطق روستایی خدمات رسانی می نماید و در حوزه خدمات الکترونیکی بانکداری فعال است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر ارتقای زیرساخت ها و تجهیز امکانات این بانک در استان چهارحال و بختیاری، توضیح داد: باید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری مناسبی در اختیار مدیریت استان قرارداده گردد تا خدمات رسانی در این حوزه به نحو مطلوبی پیگیری گردد.

عضو هیات مدیره پست بانک ایران نیز در این نشست گفت: این بانک تا سال 97 از بانک های زیان ده کشور بود اما پس از آن با تغییر راهبردها و توسعه فعالیت های خود توانست بخشی از زیان های انباشته را جبران کند و به سوددهی برسد.

تهمورث الیاسی بختیاری با بیان اینکه پست بانک از بانک های تخصصی کشور در حوزه توسعه روستایی و فناوری اطلاعات است، توضیح داد: این موضوع موجب ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ICT به مردم مناطق روستایی کشور به ویژه در مناطق کمترتوسعه یافته شده است.

وی با اشاره به سهام 51 درصدی دولت از پست بانک، توضیح داد: علاه بر آن پست بانک از بانک های فعال در بورس است و از همین رو از نظر شاخص های بانکی از بانک های شفاف در امور اقتصادی به شمار می رود.

عضو هیات مدیره پست بانک ایران خاطر نشان کرد: این بانک 40 هزار سهامدار در بورس تهران دارد و ارزش سهام این بانک طی یک سال اخیر 18 برابر رشد داشته است.

الیاسی بختیاری اضافه نمود: پست بانک های پیروز جهان به ویژه در کشورهای ژاپن، آلمان، فرانسه و چین در ارائه خدمات خود از ظرفیت بخش خصوصی به نحو شایسته ای بهره گیری نموده اند از همین رو کوشش ما بر این است تا از ظرفیت های موجود بخش خصوصی در ارائه خدمات استفاده کنیم.

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، در این آیین علیرضا شجاعی به عنوان مدیرشعب پست بانک چهارمحال و بختیاری معرفی گردید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اعتمادآفرینی لازمه موفقیت نظام بانکی در روستاها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعتمادآفرینی لازمه موفقیت نظام بانکی در روستاها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید