خبرنگاران افزایش فراوری خوراک پتروشیمی در پارس جنوبی

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، تهران- خبرنگاران- مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: میزان فراوری اتان پالایشگاه پس از انجام تعمیرات اساسی سه تن بر ساعت افزایش داشته که در تامین پایدار خوراک پتروشیمی ها موثر است.

خبرنگاران افزایش فراوری خوراک پتروشیمی در پارس جنوبی

هادی چابوک امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار مالی وبلاگ ارم گفتگو ادامه داد: در راستای تحقق نامگذاری امسال به نام جهش فراوری، از ابتدای امسال برنامه های لازم جهت تحقق این شعار در دستور کار واحدهای مختلف پالایشگاه قرار گرفته است.

وی با بیان این مطلب گفت: خوشبختانه در مورد محصول استراتژیک اتان این مهم محقق شده و کوشش ها جهت دسترسی به ظرفیت طراحی فراوری اتان در حال پیگیری است.

چابوک اضافه کرد: با همکاری گروه های مختلف پالایشگاه مهندسی، بهره برداری و تعمیرات میزان فراوری اتان پالایشگاه پس از انجام تعمیرات اساسی پالایشگاه و با اقدامات اثربخشی همچون تعمیرات اساسی توربواکسپندرهای هر چهار ردیف تصفیه گازی رشد چشمگیر داشته است.

وی با بیان اینکه این کار برای اولین بار انجام شده و نقش به سزایی در فراوری اتان پالایشگاه هشتم داشته است، گفت: بهینه سازی شرایط فرآیندی و تغییر سیکل احیای بسترهای خشک کن ردیف های گازی از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است که با نظر سازنده انجام شد.

به گفته چابوک این کار باعث افزایش فراوری سه تن بر ساعت اتان شده و ارزش این افزایش حدود 16 هزار دلار است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز پس از انتخاب پالایشگاه هشتم به عنوان پایلوت برای تست حذف گاز دی اکسید کربن با هدف افزایش بازیافت اتان از سوی مدیریت هماهنگی و نظارت بر فراوری شرکت ملی گاز، پس از برگزاری جلسات مقدماتی و آنالیز شرایط و تهیه دستورالعمل های فرآیندی، تست مذکور در حال اجرا است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افزایش فراوری خوراک پتروشیمی در پارس جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش فراوری خوراک پتروشیمی در پارس جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید