دخانیات خطر مرگ و میر بر اثر کرونا را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، محققان مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران با بررسی یافته های علمی متعدد به این سوال که آیا نیکوتین اثرات محافظتی در برابر ویروس کرونا دارد؟ پاسخ دادند.

دخانیات خطر مرگ و میر بر اثر کرونا را افزایش می دهد

دخانیات سالانه بیش از 8 میلیون نفر را در جهان می کشد. استعمال دخانیات یک عامل خطرناک شناخته شده در بسیاری از عفونت های تنفسی است و شدت بیماری های تنفسی را افزایش می دهد.

شواهد متفاوتی در مورد نقش نیکوتین سیگار و دخانیات در عفونت کووید 19 و نتایج مرتبط با آن وجود دارد. حال سوال این است که آیا نیکوتین اثرات محافظتی در برابر ویروس کرونا دارد؟

کووید 19 یک بیماری عفونی است که در درجه اول به ریه ها حمله می کند. استعمال دخانیات باعث اختلال در عملکرد ریه می شود و بدن را برای مقابله با بیماری کووید 19 و سایر بیماری ها دچار مشکل می کند.

دخانیات همچنین یک عامل خطر عمده برای بیماری های غیر واگیر مانند بیماری های قلبی عروقی، سرطان، بیماری تنفسی و دیابت است.

بنابراین استعمال دخانیات، افراد را در معرض خطر ابتلاء به نوع شدید بیماری کووید 19 و مرگ قرار می دهد.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها و سازمان غذا و داروی آمریکا در زمینه آموزش به مردم درباره چگونگی کاهش خطر عوارض جدی ناشی از کووید 19 تلاش می کنند. محققان این مرکز بیان می کنند که نه تنها نیکوتین باعث محافظت افراد در برابر بیماری کووید 19 نمی شود بلکه ترک سیگار و دخانیات یکی از راه های پیشگیری از ابتلاء به این بیماری است.

سازمان جهانی بهداشت و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تاکید می کنند که دخانیات نه تنها باعث محافظت نمی شود، بلکه یکی از عوامل تشدید کننده بیماری کووید -19 است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دخانیات خطر مرگ و میر بر اثر کرونا را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخانیات خطر مرگ و میر بر اثر کرونا را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید