شهادت سه یمنی در حملات ائتلاف سعودی

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، منابع یمنی گفتند که در پی حملات توپخانه ای سعودی به شهرهای مرزی منبه و شداء، سه غیر نظامی به شهادت رسیدند.

شهادت سه یمنی در حملات ائتلاف سعودی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ارم گفتگو، منابع خبری یمنی از تجاوز مجدد ائتلاف سعودی-اماراتی-آمریکا در استان صعده واقع در شمال این کشور خبر دادند. توپخانه های این ائتلاف دو منطقه را در این استان بمباران کردند.

شبکه خبری المسیره گزارش داد، در جریان بمباران توپخانه ای سعودی به منطقه آل الشیخ در شهر مرزی منبه دو غیر نظامی یمنی شهید شدند. این در حالی است که در اطراف شهر مرزی شداء نیز در پی بمباران توپخانه ائتلاف متجاوز، یک غیر نظامی دیگر نیز شهید شد.

چندی پیش نیز، در منطقه التحیتا واقع در استان الحدیده در پی حملات خمپاره ای و نقض توافق سوئد از سوی شبه نظامیان ائتلاف سعودی، یک کودک شهید و سه نفر دیگر زخمی شدند. در منطقه الرقو در شهرستان مرزی منبه در استان صعده نیز حملات توپخانه ای ارتش سعودی سه شهید و چهار زخمی بر جا گذاشت.

یک منبع امنیتی در این باره گفت که شبه نظامیان ائتلاف سعودی 75 مرتبه در 24 ساعت گذشته دست به نقش توافقنامه 2018 سوئد در مورد آتش بس در الحدیده زده اند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای کوشش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "شهادت سه یمنی در حملات ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت سه یمنی در حملات ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید