فناوری تصفیه آب دریا رونمایی شد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، همزمان با ششمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی (RINOTEX2018) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، سیستم تصفیه آب به همراه کربن اکتیو و فناوری نانو از کشور سوئیس در نمایشگاه بین المللی تبریز معرفی و رونمایی شد.

فناوری تصفیه آب دریا رونمایی شد

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، این سیستم با هدف تبدیل آب دریا به آب شرب با استفاده از روش نوین به کار گیری کربن اکتیو و فناوری نانو برای اولین بار در دنیا معرفی شده است.

باورها بر این است که سیستم حاضر توانایی حل مشکل کم آبی در کشورهایی مانند ایران را دارد.

ژیووسلاور میلادینوویچ، مدیر عامل شرکت انرژی تکنیک سوئیس و مدیر این پروژه می گوید: در این روش، تصفیه آب به وسیله کربن فعال با هدف تبدیل آب دریا به آب شرب و قابل مصرف (بدون حرارت دادن آب) محقق می گردد.

طبق ادعای این شرکت سوئیسی این فناوری و پروژه به تازگی ابداع شده و تا کنون در هیچ کشور دیگری رونمایی و معرفی نشده و برای اولین بار است که در ایران و در ششمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی (Rinotex) تبریز معرفی می گردد.

بوستان سعدی، دبیر کمیته هماهنگی امور بین الملل ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در این خصوص می گوید: شرکت فوق چند ماه پیش نیز با میزبانی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی سفری به تبریز داشت که در حوزه تصفیه آب های صنعتی، بیمارستانی، آب های شهری و... با مدیران دستگاه های ذی ربط استان مذاکراتی صورت گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فناوری تصفیه آب دریا رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری تصفیه آب دریا رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید