معرفی 5 خیابان برای توسعه زیست شبانه پایتخت از اردیبهشت 98

خبرنگاران آنلاین:عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از معرفی 5 محور توسعه زیست شبانه از سوی شهرداری تهران اطلاع داد.

معرفی 5 خیابان برای توسعه زیست شبانه پایتخت از اردیبهشت 98

زهرا نژادبهرام در گفت وگو با ایسنا، در خصوص مصوبه شورای شهر در خصوص زیست شبانه در تهران گفت: موضوع زیست شبانه بسیار مهم است چرا که می توان از این فضا در راستای حل مسائل شهر استفاده کرد.یکی از دستاوردهای گسترش زیست شبانه، حل مشکل فضاهای بی دفاع شهری است و همچنین توسعه زیست شبانه موجب ارتقای امنیت و نشاط اجتماعی می گردد.

نژادبهرام با بیان این که تمام تلاشمان این بود که در تصویب طرح حیات شبانه، به این سه مقوله (امنیت، نشاط و برطرف فضاهای بی دفاع) توجه ویژه ای داشته باشیم، اضافه کرد: همچنین توسعه زیست شبانه موجب فعال شدن اقتصاد می گردد و بر همین اساس برای پویایی طرح مذکور، مذاکراتی با ناجا و سایر نهادهای مرتبط انجام دادیم تا این مهم توسعه یابد و خوشبختانه رویکرد ناجا هم در این زمینه مثبت بوده است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران اضافه کرد: پیشنهاد ما بر این است که طبق مصوبه شورا، شهرداری تهران 5 محور را برای توسعه زیست شبانه در تهران انتخاب نمایند و با همکاری نهادهای مختلف نسبت به تجهیز و تأمین زیرساخت ها اقدام کند. بر اساس مصوبه، شهرداری می بایست در یک برنامه کوتاه مدت از ابتدای اردیبهشت ماه که مصادف با اعیاد شعبانیه است به مدت سه ماه در 5 محور از ساعت 24 تا 3 بامداد زیست شبانه را اجرایی کند.

او گفت: این طرح می بایست در ابتدا به صورت پایلوت اجرایی گردد تا نقاط ضعف و قوت آن تعیین گردد. شهرداری باید نسبت به معرفی 5 محور یا خیابانی که امکان اجرای زیست شبانه در آن است، هرچه سریع تر اقدام کند تا مقدمات برپایی آن فراهم گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "معرفی 5 خیابان برای توسعه زیست شبانه پایتخت از اردیبهشت 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 5 خیابان برای توسعه زیست شبانه پایتخت از اردیبهشت 98"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید