نفوذ هکرها به شبکه های رایانه ای 200 سازمان در آمریکا

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی مدعی شده است که حدود 200 سازمان توسط هکر ها هک شده است.

نفوذ هکرها به شبکه های رایانه ای 200 سازمان در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ارم گفتگو، شرکت امنیت سایبری Recorded Future مستقر در ماساچوست اعلام نموده است که 198 سازمان را شناسایی نموده است که توسط روسیه هک شده است.

بر اساس این گزارش، 3 منبع نزدیک و مطلع به تحقیقات شرکت امنیت سایبری Recorded Future به بلومبرگ گفته اند که هکر ها توانسته اند به شبکه های رایانه ای حداقل 200 سازمان نفوذ نمایند.

حدود 18 هزار کاربر شرکت SolarWinds نیز آپدیت های خرابکارانه ای را دریافت نموده اند. هکر ها با ارسال این آپدیت های خرابکارانه قصد نفوذ به شبکه های رایانه ای و اطلاعات حساس را داشته اند.

هویت و معینات این سازمان های هک شده برای بلومبرگ معین نشده و پیش بینی می گردد با ادامه تحقیقات، تعداد شرکت ها و سازمان های هک شده افزایش یابد.

در حالی که رسانه های آمریکا و همچنین مقامات ارشد این کشور آشکارا از روسیه به عنوان عامل اصلی حملات سایبری به نهاد های فدرال و شرکت های آمریکایی نام می برند، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه از اینکه رسانه ها و مقامات کشورش هرگونه خرابکاری در آمریکا را به روسیه نسبت می دهند، به شدت انتقاد کرد.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: این حملات سایبری در رسانه های اخبار جعلی بسیار بزرگتر از واقعیت هستند. من کاملاً در جریان قرار گرفته ام و همه چیز به خوبی تحت کنترل است. هر اتفاقی که رخ می دهد، فریاد روسیه، روسیه، روسیه در رسانه های جریان چلاق [طعنه ترامپ به رسانه های جریان اصلی آمریکا]بلند می گردد که تا حدی زیاد دلایل اقتصادی دارد.

البته ترامپ در حالی رسانه ها را مسئول اصلی نام بردن از روسیه در قضیه حملات سایبری به نهاد های فدرال و شرکت های آمریکایی معرفی نموده است که چندین نفر از مقامات بلندپایه دولت خود او از جمله مایک پامپئو وزیر امور خارجه چنین اتهامی را علیه روسیه مطرح نموده اند؛ اتهامی که روسیه قاطعانه آن را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نفوذ هکرها به شبکه های رایانه ای 200 سازمان در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفوذ هکرها به شبکه های رایانه ای 200 سازمان در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید