نیکوکاران یزدی 12 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، محسن علیزاده در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به مشارکت بسیار خوب خیران استان یزد در طرح های مشارکتی کمیته امداد گفت: خیران در قالب این طرح ها طی پنج ماه نخست سال جاری، 12 میلیارد و 180 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

نیکوکاران یزدی 12 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

وی مطرح نمود: این کمک ها در قالب طرح های مشارکتی از جمله کمک های مبتنی بر نیاز محرومان، صدقات، اکرام ایتام و محسنین، زکات و کفاره به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمک پرداخت شده است.

علیزاده همچنین یادآور شد: در حال حاضر حدود 20 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 36 هزار نفر از خدمات مختلف حمایتی کمیته امداد در استان یزد استفاده می کنند که بیش از 14 هزار خانوار تحت حمایت با جمعیت 23 هزار نفر مشمول دریافت کمک هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه کمک های اهدایی در همان محل جمع آوری شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می شود، خاطرنشان کرد: 4 میلیارد و 842 میلیون تومان از کمک های اهدایی در پنج ماهه نخست سال جاری غیر نقدی و 7 میلیارد و 338 میلیون تومان نقدی بوده است.

علیزاده با بیان اینکه 3 میلیارد و 900 میلیون تومان از کمک های اهدایی مبتنی بر نیاز محرومان بوده است، افزود: کمک های اهدایی مبتنی بر نیاز به محرومان برای تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت، درمان، خرید و ساخت مسکن، اشتغال، معیشت، امور فرهنگی مددجویان و آزادی زندانیان آبرومند جرائم غیر عمد هزینه شده است.

وی ادامه داد: 3 میلیارد تومان از کمک های اهدایی طی پنج ماهه نخست سال جاری در قالب صدقه، سه میلیارد و 214 میلیون تومان طرح اکرام ایتام و محسنین و 2 میلیارد و 66 میلیون تومان زکات و کفاره بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیکوکاران یزدی 12 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکوکاران یزدی 12 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید