چند نفر با وام اشتغال روستایی سر کار رفتند؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت 1971 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی اطلاع داد و گفت:علاوه بر راه اندازی 2000 صندوق محلی در استانهای مختلف کشور درصدد هستیم با برنامه ای مدون بیش از 1000 صندوق دیگر راه اندازی گردد.

چند نفر با وام اشتغال روستایی سر کار رفتند؟

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ ارم گفتگو، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت 1971 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی اطلاع داد و گفت:علاوه بر راه اندازی 2000 صندوق محلی در استانهای مختلف کشور درصدد هستیم با برنامه ای مدون بیش از 1000 صندوق دیگر راه اندازی گردد.

اصغر نوراله زاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به استقبال متقاضیان، صندوق کارآفرینی امید با آنالیز پتانسیل ها و ظرفیت های منطقه ای به منظور حمایت از کسب و کارها و بهبود اقتصاد و معیشت روستائیان در استان هایی که تا به امروز پیروز به پرداخت 80 درصد اعتبار ابلاغی خود از مرحله سوم و چهارم اشتغال روستایی شده اند، 167 میلیارد تومان اعتبار مازاد معادل 20 درصد اعتبار ابلاغی اختصاص داده است.

به گفته وی صندوق کارآفرینی امید در مجموع 10درصد مازاد کل اعتبار ابلاغی در مرحله سوم و چهارم از محل بودجه داخلی خود را به 13 استان اختصاص داد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تاکید نمود: این صندوق به عنوان تنها سازمان توسعه ای در طرح اشتغال روستایی، بر اساس تجارب پیروزی که در اجرای پروژه های اشتغال روستایی داشته با فاصله دریافت از الگوی بانکداری، برنامه نظام تأمین مالی فراگیر را به شکل مطلوبی پیاده سازی و اجرایی نموده است.

کاهش حاشیه نشینی با اجرای سه طرح روستایی

وی گفت: ما با مطالعه و آنالیز تجارب بین المللی و آنالیز ظرفیتهای داخلی، با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به کلان شهرها،کاهش حاشیه نشینی، ماندگار کردن ساکنان روستا و افزایش فراوری داخلی و بهره وری، حمایت از روستاها را در قالب سه طرح هر روستا یک محصول، روستای بدون بیکار و صندوق های خرد محلی در دستور کار داریم.

نوراله زاده ادامه داد: در طرحهر روستا یک محصول، صندوق با شناسایی مزیت رقابتی مناطق مختلف، حمایت از فراوری یک محصول محوری و شناسایی و حمایت از زنجیره فراوری تا فروش محصول را به منظور حمایت از فراوری داخلی و رونق مالی روستا دنبال می کند.

حمایت از 160 روستا در طرح هر روستا یک محصول

به گفته مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در حال حاضر 160 روستا درطرح هر روستا یک محصول مورد حمایت قرار گرفته که از آن جمله می توان روستای برندق (روستای بادام زمینی)، روستای سارمران (روستای کشت گلخانه ای خیار)، روستای مافی کندی (روستای هنرمندان مجسمه ساز) و روستای قلعه ممکا (دهکده قارچ) را نام برد.

وی مهمترین هدف طرح روستای بدون بیکار را کاهش نرخ بیکاری در جوامع روستایی ذکر کرد و گفت: در راستای چشم انداز ایران 1404 با اجرای طرح روستای بدون بیکار و استفاده از فرصتها و امکانات روستا، به ویژه نیروهای توانمند انسانی به دنبال دستیابی به جامعه ای روستایی با صفر درصد بیکاری هستیم.

هدفگذاری برای تاسیس 1000 صندوق خرد محلی

نوراله زاده همچنین از ایجاد 114 روستای بدون بیکار در کشور به همت صندوق کارآفرینی امید اطلاع داد و گفت: شناسایی کسب و کارهای محلی،توانمندسازی روستاییان و ارتقای سرمایه های اجتماعی مهمترین دستاوردهای صندوق در این طرح به شمار می رود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه صندوق های خرد محلی از جمله منابع تامین سرمایه و اعتبار مورد احتیاج فراوری کنندگان روستایی هستند، اضافه نمود: صندوق کارآفرینی امید با هدف رونق بخشیدن به کسب و کارهای کوچک و خانگی،ترویج کارآفرینی، اشتغالزایی و توان افزایی برای زنان روستایی و توسعه اقتصاد خانوارهای روستایی تا به امروز علاوه بر راه اندازی 2000 صندوق محلی در استانهای مختلف کشور، درصدد است تا با برنامه ای مدون بیش از 1000 صندوق دیگر را راه اندازی کند.

طرح روستای بدون بیکار از جمله طرح های در دست اجرای صندوق کارآفرینی امید است که به وسیله اختصاص وام به مشاغل خرد و کوچک روستایی به اجرا در می آید.در حال حاضر روستای مافی کندی یکی از روستاهای بدون بیکار و یک خوشه بزرگ کسب و کار به شمار می رود که توانسته با اشتغالزایی برای خانوارهای روستایی عنوان روستای بدون بیکار را به خود اختصاص دهد

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چند نفر با وام اشتغال روستایی سر کار رفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نفر با وام اشتغال روستایی سر کار رفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید