اختصاص 27 صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به ورزش

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو و براساس اعلام خانه ملت، نمایندگان مجلس عصر امروز سه شنبه 17 اسفند در ساعات پایانی آنالیز بودجه، با الحاق یک بند به ماده واحده لایحه بودجه 1401موافقت کردند. در این بند الحاقی آمده است:

اختصاص 27 صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به ورزش

دولت مکلف است 27 صدم درصد از کل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت های ورزش به ویژه در حوزه معلولان و جانبازان اختصاص دهد. این مبلغ در ردیف های مربوط به وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش در بودجه سنواتی پیش بینی می شود و پس از مبادله موافقتنامه در اختیار وزارتخانه ها قرار می گیرد.

تبصره 1- این اعتبار فقط در استان ها هزینه می شود.

تبصره 2- پرداخت هرگونه وجهی از بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه ای ممنوع است و در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است.

تبصره 3- از مجموع عوارض و مالیات 9 درصدی موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده قبل از توزیع آن منابع بین ذینفعان مبلغ مورد نظر این ماده کسر خواهد شد.

تبصره 4- دولت مکلف است یک پنجم از منابع درآمدی ماده 94 و یک پنجم از منابع درآمدی ماده 72 این قانون را برای ازدواج و اشتغال جوانان به عنوان سهم وزارت ورزش مطابق بودجه سنواتی پیش بینی و هزینه نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اختصاص 27 صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 27 صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید