تازه ترین تکنیک ارتودنسی

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، ارتودنسی یا مرتب کردن دندان ها هم مثل خیلی از اقدامات درمانی، دردسر های خودش را دارد. برخی ها از دشواری تحمل دستگاه های عظیم ارتودنسی روی صورت و چانه شان گله دارند و برخی ها هم دوست ندارند وقتی می خندند، برق فلز ها لبخند شان را بپوشاند. تحلیل ریشه و لقی دندان ها هم از عوارض محتمل پس از مرتب کردن

تازه ترین تکنیک ارتودنسی

تازه ترین تکنیک ارتودنسی

نویسنده:دکتر گلرخ ثریا

با روش دیمون آشنا شوید

ارتودنسی یا مرتب کردن دندان ها هم مثل خیلی از اقدامات درمانی، دردسر های خودش را دارد. برخی ها از سختی تحمل دستگاه های عظیم ارتودنسی روی صورت و چانه شان گله دارند و برخی ها هم دوست ندارند وقتی می خندند، برق فلز ها لبخند شان را بپوشاند. تحلیل ریشه و لقی دندان ها هم از عوارض محتمل پس از مرتب کردن دندان هاست.

برخی ها هم از رفت وآمد های تمام نشدنی به مطب شاکی هستند. اما اخیرا روشی به جهانی ارتودنسی معرفی شده که این دردسر ها را ندارد و می توانید در حالی که شما در حال مرتب کردن دندان های تان هستید، با خیال راحت لبخند بزنید؛ بدون اینکه از بابت ظاهر کش های رنگی و فلزات نگینی شکل روی دندان های تان نگران باشید. این سیستم تازه، رفت و آمد های شما را به مطب هم کمتر می نماید؛ چرا که در کوتاه ترین زمان ممکن، شما به نتیجه دلخواه تان می رسید. دیمون DAMON نام این سیستم تازه است.

تکنیک ارتودنسی دیمون، 3 کلید اصلی برای موفقیت خود در روی بیماران دارد و طراحان این سیستم همین 3 کلید را علت اصلی کوتاه تر شدن زمان درمان، پایداری نتایج، راحتی بیشتر و دستیابی به نتایج سریع تر و پایدار تر می دانند. نخست اینکه در این سیستم دیگر خبری از آن کش های رنگارنگی که هر بار به سیم ها و براکت های شما وصل می نمایند نیست، بنابراین شما بدون نگرانی از بیرون افتادن این کش های رنگی هنگام لبخند زدن می توانید لبخندی زیبا را تجربه کنید.

براکت ها در این سیستم به گونه ای طراحی شده اند که یک جفت و بست باز شونده دارند که به راحتی می توان سیم را با باز کردن چفت درون براکت جای داد و سپس چفت براکت را دوباره بست. کلید دوم موفقیت ارتودنسی به روش دیمون این است که سیستم های ارتودنسی که در آن استفاده می شوند، دارای حفاظت بالایی هستند و به گونه ای ساخته شده و شکل داده شده اند که دندان ها را به سرعت حرکت داده و احتیاج به تنظیم کردن کمتری دارند به همین علت است که ضروری است کمتر در حین درمان به مطب دندانپزشکی برای تنظیم سیم ها و براکت ها مراجعه کنید.

مزیت سوم تکنیک دیمون این است که اگر برای ردیف کردن دندان هایتان از این روش بهره ببرید، دیگر لازم نخواهد بود که برای به دست آوردن فضای کافی در فک تان یک یا تعدادی از دندان های تان را بکشید و یا دندانپزشک مجبور نخواهد بود برای به دست آودن فضا، درز وسط فک بالای شما را با اعمال نیرو های سنگین در زمان کوتاه، باز کند تا میزان قوس دندانی تان عظیمتر گردد.

سیستم دیمون به گونه ای طراحی شده است که شما به آسانی بتوانید اطراف سیم ها و براکت ها تمیز کنید در حالی که در روش های معمول پلاک های میکربی اطراف کش ها، براکت ها و سیم های ارتودنسی جمع می شوند و رعایت بهداشت دهان را به ویژه برای بچه ها کم سن و سال سخت خواهند کرد.

بیماران به دیمون راغب ترند

تا به امروز یک میلیون نفر در کشو های اروپایی و آمریکایی از این سیستم برای مرتب کردن دندان هایشان استفاده نموده اند، افزایش اعتماد به نفس، راحتی، درد کمتر و حفظ تناسب های صورت در حین درمان، از مزیت هایی است که استفاده نمایندگان از این سیستم برای آن برشمرده اند ولی به نظر می رسد برترین مزیت آن برای بیماران راحتی تمیز کردن دهان و دستگاه های ارتودنسی در این روش بوده است. در این روش طول درمان ارتودنسی حدوداً

6 ماه کاهش می یابد و این هم یکی از امتیازاتی است ک مردم به دیمون می دهند چون معتقدند که زودتر می توانند به لبخند زیبای مورد نظر خود دست یابند.

از آن جایی که در این روش نیرو های سبک بر دندان ها وارد می گردد، بیشتر بیماران می گویند که در طور درمان یا میزان کمی درد و ناراحتی را تجربه نموده اند و یا اصلاً چنین مشکلاتی را احساس ننموده اند. خیلی از پدر و مادر ها دوست ندارند قبل از آغاز درمان ارتودنسی تعدادی از دندان های کودک شان برای به دست آوردن فضا، کشیده شو، در تکنیک دیمون از آن جایی که حرکت دندان ها و تغییرات استخوانی هماهنگ با هم رخ می دهند احتیاجی به کشیدن دندان ها نیست فقط در تعداد کمی از افراد برای حفظ زیبایی نیم رخ در آینده و حفظ تقارن و بالانس اجزای صورت شاید کشیدن دندان لازم گردد. بنابراین در این موارد هم کشیدن دندان برای به دست آوردن فضا در فک انجام نمی گیرد و بلکه فقط برای حفظ زیبایی صورت و لبخند، انجام می گردد. دستگاه هایی مانند چانه بند و غیره که بر روی صورت، چانه و یا سر وگردن بچه ها تکیه دارند، در ارتودنسی بچه ها بسیار استفاده می شوند که به ویژه برای پسر بچه های شیطان خطر آفرین است و می تواند موجب پارگی صورت آنها حین ورزش و بازی گردد و یا شاید دختر های کوچک هم آن را علتی برای نازیبا کردن چهره خود بدانند، سیستم دیمون از این جهت هم بچه ها را رها نموده است چون در صورت استفاده از این سیستم، دیگر احتیاجی به استفاده از دستگاه های ارتودنسی خارج دهانی نخواهد بود. در سیستم دیمون از سیستم های هوشمندی استفاده می گردد که در دمای بدن فعال می شوند. این سیستم های هوشمند نیرو هایی در محدوده صحیح و کنترل شده اعمال می نمایند.

کدام مطب؟ کدام دندانپزشک؟

شاید سؤال شما این باشد که برای استفاده از این سیستم ارتودنسی باید به کدام دندانپزشکان مراجعه کنید؟ در حال حاضر در تمام جهان، دندانپزشکان عمومی و متخصصان ارتودنسی که دوره آموزشی این سیستم را گذرانده باشند، گواهینامه ای دریافت می نمایند که می تواند بر اساس آن به درمان بیماران شان با استفاده از این سیستم تازه بپردازند.

چه قدر خرج بر می دارد؟

حتماً پرسش بعدی که به فکر تان خطور می نماید، این باشد که ارتودنسی با این روش چه قدر آب می خورد. حقیقت این است که دندانپزشک پس از معاینه دهان شما و شرایط دندان هایتان، هزینه کلی درمان را محاسبه خواهد نمود. هزینه ای که باید بپردازید به روشی که قرار است برای مرتب کردن دندان هایتان استفاده گردد و مدت زمان درمان، ... بستگی دارد.

در حال حاضر در کشور های اروپایی و آمریکایی هزینه مرتب کردن دندان ها با این روش، مشابه سایر روش های قدیمی تر است ولی در کشورمان ارتودنسی با این روش کمی گران تر از روش های معمولی است که به نظر ایشان این هزینه بالاتر به مزیت های بیشتر این روش درمانی می ارزد.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون

به "تازه ترین تکنیک ارتودنسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین تکنیک ارتودنسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید