شیوع قارچ زرد در هند پس از قارچ سیاه

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، بیمار با این عفونت از بی حالی و ضعف و همچنین کمبود اشتها شکایت دارد که منجر به کاهش وزن می شود. علاوه بر این، بیمار همچنین دچار عفونت با قارچ سفید نیز شد.

شیوع قارچ زرد در هند پس از قارچ سیاه

در شهر قاضی آباد هند، شیوع قارچ زرد پس از سیاه و سفید ثبت شد. اولین مورد عفونت با این قارچ توسط تیاگی، متخصص گوش و حلق و بینی گزارش شد.

دکتر تیاگی گفت که او اولین بار است که عفونت با این قارچ را در میان انسان ها شناسایی می کند، زیرا عفونت با این قارچ معمولاً در خزندگان مشاهده می شود.

به گفته پزشک، بیمار با این عفونت از بی حالی و ضعف و همچنین کمبود اشتها شکایت دارد که منجر به کاهش وزن می شود. علاوه بر این، بیمار همچنین دچار عفونت با قارچ سفید نیز شد. پزشک متذکر شد که نمی توان شرایط بیمار را مطلوب خواند، وی هنوز تحت معالجه است.

پیش از این معلوم شد که تعداد افراد آلوده به کپک سیاه (موکورمیکوز) در هند به نه هزار نفر رسیده است. عفونت قارچی به عنوان یک عارضه جانبی کووید-19 ظاهر می شود. به گفته پزشکان، دلیل آن ممکن است در استروئید هایی باشد که برای درمان ویروس کرونا استفاده می شود.

این بیماری 12-18 روز پس از بهبودی از ویروس کرونا تشخیص داده می شود. طبق مطالعات، تمام بیماران مبتلا به موکورمیکوز دیابتی بودند، هیچ یک از بیماران سطح قند خون طبیعی نداشتند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "شیوع قارچ زرد در هند پس از قارچ سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع قارچ زرد در هند پس از قارچ سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید