نحوه شکایت از کارگزاری های بورس چگونه است؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، شاید این سوال در ذهن شما نیز مطرح گردد که اگر فردی که از سیستم های کارگزاری ناراضی است و درخواست شکایت دارد باید به کجا و یا چه سایتی مراجعه کند؟

نحوه شکایت از کارگزاری های بورس چگونه است؟

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو به نقل از بورس فردا ، باید گفت که برای پاسخگویی به سوالنحوه شکایت از کارگزاری های بورس چگونه است؟ میتوان از بعضی سایت های اینترنتی استفاده کرد و گزارش تخلف کرد.

ممکن است در ثبت سفارش خرید و فروش سهام و انجام معاملات بورسی اشتباهات و مسائلی از سوی کارگزاری ها وجود داشته باشد که برای سرمایه گذاران و صاحبان سهام خوشایند نباشد.

به طور مثال یکی از مسائلی که سیستم کارگزاری بورس دارند این است که برای انجام معاملات و ارائه خدمات بسیار کند هستند و حتی بعضی مواقع موجودی و یا اعتبار سرمایه گذار را دقیق نشان نمی دهد همین موضوع خاطر بسیاری از سرمایه گذاران و صاحبان سهام را مکدر ساخته.

نحوه شکایت از کارگزاری های بورس چگونه است؟

برای ارائه شکایت و اختلال هایی که در سیستم کارگزاری های بورس وجود دارد سرمایه گذاران و صاحبان سهام میتوانند، به سازمان بازرسی کل کشور قوه قضاییه به آدرس اینترنتی : shekayat.bazresi.ir مراجعه نموده و اعلام شکایت نموده و به صورت اینترنتی، تخلف مورد نظر خود را ثبت سیستمی نمایند و کد رهگیری برای پیگیری تخلف اعلامی دریافت نمایند.

علاوه بر این روش دیگری نیز جهت اعلام شکایت از کارگزاری های بورس وجود دارد و آن هم مراجعه به سامانه رسمی ثبت تخلفات سازمان بورس اوراق بهادار می باشد.

از این رو افرادی که از کارگزاری ها شکایت دارند می تواند شکایات خود را به شکایات سازمان بورس به آدرس seo.ir اعلام نمایند و طبق تاکیدات اجرا شده به تمام شکایات رسیدگی و پاسخ داده می گردد. افرادی که از خدمات کارگزاری های بورس رضایت ندارند و اقدام به شکایت از راه های فوق می نمایند، باید این از این موضوع مطلع باشند که این شکایات ظرف 2 الی 4 هفته رسیدگی میگردد و نتیجه آن به فرد اعلام خواهد شد.

از آنجایی که بازار بورس این روز ها بازدهی چشمگیری نسبت به بازار های موازی خود دارد بسیاری از افراد اقدام به ثبت نام در بورس با استفاده از ثبت نام در سامانه سجام و اخذ کد بورسی می نمایند و تعداد این افراد روزانه رو به افزایش می باشد از طرفی خدمات ارائه شده برای معاملات هنوز به اندازه کافی بهینه نشده است تا همه افراد بتوانند بدون مشکل معاملات خود را انجام دهند.

به صورت کلی از اشکالات اصلی سیستم کارگزاری های بورس، کند بودن سامانه معاملاتی ، هنگ کردن هسته معاملاتی ، عدم خرید عرضه اولیه با وجود ثبت سفارش خرید از سوی سرمایه گذار، است که شاید بسیار برای افراد غیرقابل تحمل باشد و این موضوع بی تاثیر از کند بودن سرعت اینترنت در ایران نیست.

اما با این حال باید به این نکته اشاره کنیم که این موضوع کند بودن سیستم کارگزاری های بورسی همیشگی نیست و کارگزاری ها جهت جلب رضایت کاربران در صدد برطرف مشکل و بهبود شرایط می باشند و ما امیدواریم که در آینده نچندان دور این مسائل برطرف گردد و همه بتوانند با انجام معاملات مطلعانه از سود این بازار بهره مند شوند.

منبع: جام جم آنلاین

به "نحوه شکایت از کارگزاری های بورس چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه شکایت از کارگزاری های بورس چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید