وزیر یمنی: ائتلاف سعودی، در حال فروپاشی است

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در جریان بازدید از جبهه های مأرب، گفت که ائتلاف سعودی در حال فروپاشی است و آخرین روزهای خود را سپری می نماید.

وزیر یمنی: ائتلاف سعودی، در حال فروپاشی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ارم گفتگو، محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن امروز یکشنبه از خط مقدم جنگ با عناصر ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در شهر رغوان واقع در غرب استان مأرب بازدید کرد.

پایگاه خبری وکالة الصحافة الیمنیه به نقل از العاطفی گزارش داد، پیروزیهای ارتش و کمیته های مردمی، نتیجه برنامه ریزی خوب برای آماده شدن جهت حمله به نیروهای متجاوز بوده است.

وی تأکید کرد که ائتلاف سعودی در حال فروپاشی است و آخرین روزهای خود را سپری می نماید. کشورهای ائتلاف هم در زمینه های مختلف نظامی، مالی، سیاسی و رسانه ای، شرایط نامناسبی دارند.

وزیر دفاع یمن تأکید کرد، این کشورها به خاطر تجاوز به یمن، هزینه گزافی پرداخت کردند و دولت نجات ملی هم به اخراج همه نیروهای خارجی از کشور، پایبند است.

العاطفی توضیح داد، در خاک یمن هیچ متجاوز و اشغالگری حضور باقی نخواهد ماند و ساکنان مأرب هم متجاوزان و اشغالگران را نخواهند پذیرفت.

وی خاطر نشان کرد، ساکنان مأرب از حجم توطئه اشغالگران و متجاوزان در استان و کشور خود مطلع هستند و ملت یمن هم بی گمان در برابر متجاوزان به پیروزی خواهد رسید.

این در حالی است که درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و عناصر القاعده در شمال غرب مأرب شدت گرفته است.

نیروهای صنعاء امروز یکشنبه طی نبردهای سخت پیروز شدند به صورت کامل بر منطقه راهبردی وادی نخلا (در شمال مأرب) مسلط شوند.

تسلط نیروهای صنعاء بر وادی نخلا پس از درگیری های شدید با عناصر ائتلاف سعودی و القاعده و هم پشتیبانی هوایی گسترده ائتلاف از نیروهایش اجرا شده است.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از تسلط بر وادی نخلا، استقرار نیروهای خود در این منطقه و اطراف آن را بیشتر کردند تا آماده دفع هرگونه حمله احتمالی طرف مقابل باشند.

نیروهای دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) در ماههای گذشته با ادامه پیشروی های میدانی مساحت قابل توجه ای را در دو استان مأب و البیضاء به کنترل خود در آوردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر یمنی: ائتلاف سعودی، در حال فروپاشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر یمنی: ائتلاف سعودی، در حال فروپاشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید