پیشگیری از سرماخورگی با مصرف سرخارگل

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، سرخارگل (اکیناسه) یکی از مهم ترین گیاهان دارویی است که از فرآورده های آن برای درمان عفونت ها، سرماخوردگی، گلودرد و انواع بیماری های کوچک و عظیم استفاده می گردد.

پیشگیری از سرماخورگی با مصرف سرخارگل

سرخارگل توانایی بدن انسان برای مقاومت در برابر عفونت و مسمومیت را تقویت می نماید. این خاصیت دارویی و درمانی سرخارگل، بارها به روش علمی و چاپ مقاله تایید شده است.

دکتر غفارزادگان متخصص نانوفناوری دارویی و سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی در مورد خواص سرخارگل گفت: طبق تحقیقات اجرا شده سرخارگل همچنین به عنوان محرک دستگاه هاضمه و تصفیه نماینده عالی خون مورد استفاده قرار می گیرد بدین صورت که این گیاه قدرت بدن برای نابودی عوامل بیماری زا را افزایش داده و رفتارهای ایمنی بدن مانند بیگانه خواری را تقویت و تحریک می نماید و از این طریق خون را تصفیه می نماید.

وی در مورد مصرف این گیاه عنوان نمود، در مسمومیت خونی و مسمومیت غذایی می توانید دوزهای عظیم سرخارگل را به صورت 40 قطره یا 4 کپسول هردوساعت یک بار به صورت خوراکی مصرف کنید. پس با توجه به این که فرآورده دارویی سرخارگل از پشتوانه محکمی برگرفته از تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی برخوردار است و هزاران پزشک امروزه آن را برای درمان تعداد زیادی از بیماری های عفونی تجویز می نمایند از آشنایی با خواص و مصرف آن غافل نشوید.

سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی، همچنین درباره خواص درمانی و کاربردهای این گیاه، توضیح داد: مطالعات نشان می دهد که اکیناسه و ترکیبات روی سیستم ایمنی فاگوسیتی اثر دارد، اما روی سیستم ایمنی اختصاصی اثر ندارد، امروز اکیناسه برای عفونت های باکتریایی، ویروسی و قارچی به کار می رود. همچنین بومیان آمریکا از اوایل قرن 17 میلادی از این گیاه برای درمان مارگزیدگی بیماری های لثه و دهان، سرماخوردگی استفاده می نموده اند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی، غفارزادگان از گیاه سرخارگل به عنوان یکی از مهم ترین گیاهان دارویی که در دنیا مطرح است و کشت آن به صورت فزاینده ای در حال افزایش است، نام برده و خاطر نشان کرد: از آنجا که این گیاه خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن و ضد ویروس دارد، در درمان بسیاری بیماری های ویروسی می توان از آن استفاده کرد و امروزه به عنوان کاندیدای درمان بیماری ایدز مطرح است.

منبع: همگردی

به "پیشگیری از سرماخورگی با مصرف سرخارگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از سرماخورگی با مصرف سرخارگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید