مقالات گردشگری

دردسر تازه برای سرمربی استقلال

سرمربی استقلال به دلیل منقضی شدن ویزایش نتوانست برای دیدار با خانواده اش به ایتالیا برود

17 مهر 1398

سیزدهمین آبشار مرتفع دنیا در کجاست؟

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان می گوید: ارتفاع آبشار برنجه الیگودرز جای بحث است.

14 مهر 1398

مونسان و حاجی میرزایی مهمان جلسات برخی کمیسیون های تخصصی مجلس

علی اصغر مونسان، وزیر پیشنهادی وزارت گردشگری و محسن حاجی میرزایی کاندیدای وزارت آموزش و پروش هفته آینده مهمان جلسات کمیسیون های آموزش، فرهنگی، اجتماعی و برنامه و بودجه برای ارایه برنامه های خود هستند.

11 مهر 1398

دیدار ظریف و لاوروف شروع شد

ایرنا نوشت: دیدار وزیران امور خارجه ایران و روسیه در ساختمان ضیافت های وزارت خارجه روسیه شروع شد.

9 مهر 1398

شهرت و زیبایی نهفته در منارا کی ال

می توان برج منارا کی ال یا برج کوالالامپور را در کنار برج های دوقلوی پتروناس به راحتی به عنوان مشهورترین بناهای مالزی به حساب آورد. این برج که در سال 1994 بنا شده است، 421 متر ارتفاع دارد و از این نظر به راحتی ارتفاع از برج های پتروناس برتری گرفته و عنوان مرتفع...

8 مهر 1398

سرمایه گذاران از تسهیلات ارائه شده در خراسان شمالی استقبال نمی کنند

معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت خراسان شمالی گفت: پیش بینی می شود میزان استقبال سرمایه گذاران از تسهیلات رونق تولید در این استان اندک باشد.

7 مهر 1398

روستاهای خراسان رضوی گنجینه ای از گردشگری است، 35 اقامتگاه بوم گردی به بهره برداری رسیده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این که روستاهای استان گنجینه ای از گردشگری است، گفت: توسعه روستا تنها ایجاد کارخانه و کارگاه نیست بلکه توسعه برمدار گردشگری است.

5 مهر 1398

بازدید مسئولان استان بوشهر از ظرفیت های گردشگری شهرستان کنگان

کریم گراوند استاندار بوشهر به همراه سکینه الماسی نماینده مجلس شورای اسلامی و ناصر امیرزاده مدیرکل میراث فرهنگی به همراه معاونان این اداره کل در بازدید از شهرستان کنگان از ظرفیت های گردشگری سه روستای تنبک، نخل غانم و برکه چوپان بازدید کردند.

3 مهر 1398

صدور موافقت اجرای 9 طرح توسعه گردشگری در اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با اجرای 9 طرح گردشگری با اعتباری بالغ بر 652 میلیارد ریال و با اشتغال زایی 116 نفر به موافقت شد.

2 مهر 1398

کلنگ احداث کمپ گردشگری روستای درک به زمین زده شد

کلنگ ساخت مجموعه گردشگری روستای درک در سیستان و بلوچستان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به زمین زده شد.

31 شهریور 1398

پذیرش بیماران بین المللی در بیمارستان های آذربایجان غربی به وسیله شرکت های خدمات رسان

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: از این پس پذیرش بیماران بین المللی از سوی بیمارستان ها صرفاً به وسیله شرکت های خدمات رسان مسافرتی و گردشگری انجام خواهد شد.

30 شهریور 1398

معاون رئیس جمهوری ثبت 15 اثر فرهنگی و تاریخی یزد را به استاندار ابلاغ کرد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در نامه ای به استاندار یزد، ثبت 15 اثر منقول فرهنگی و تاریخی استان را که پس از انجام مراحل قانونی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، ابلاغ کرد.

28 شهریور 1398

مرمت حمام باروق در میاندوآب

مرمت بنای تاریخی حمام باروق شهرستان میاندوآب تا یک ماه دیگر به انتها می رسد.

27 شهریور 1398

مراکز اشتغال صنایع دستی با همکاری شوراها و دهیاران بستک راه اندازی می گردد

معاون صنایع دستی هرمزگان در گردهمایی دهیاران بخشهای مرکزی، جناح و کوخرد، هرنگ شهرستان بستک گفت: مراکز اشتغال صنایع دستی با همکاری شوراها و دهیاران این شهرستان راه اندازی می گردد.

26 شهریور 1398

180 شی تاریخی به اداره کل میراث فرهنگی اردبیل تحویل داده شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: 180 شی تاریخی و فرهنگی به اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل برای نگهداری در مخزن آثار و نمایش در موزه های استان اردبیل تحویل داده شد.

26 شهریور 1398

پذیرش سالانه 6هزار گردشگر خارجی سلامت در بیمارستان های مشهد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که این دانشگاه در زمینه گردشگری سلامت پیشگام است، اظهار کرد: سالانه 6هزار گردشگر سلامت از کشورهای مختلف در بیمارستان های مشهد پذیرش و بستری می شوند و این تعداد با احتساب خدمات سرپایی به گردشگران سلامت به...

25 شهریور 1398

بناهای تاریخی تصویرگر هویت، فرهنگ و تمدن اقوام

بناهای تاریخی را باید معرف و تصویرگر هویت، فرهنگ و تمدن اقوام و سرزمین دانست، به ویژه در میهن ما که صاحب تمدنی غنی و کهن است این بناها دریچه ای برای معرفی فرهنگ، هنر، معماری، علم، اقتصاد، سیاست و مذهب ایران قدیم به شمار می روند.

23 شهریور 1398

اختصاص 12 میلیارد ریال اعتبار به احداث نمایشگاه صنایع دستی اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اختصاص 12 میلیارد ریال اعتبار به احداث نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی این استان اطلاع داد.

21 شهریور 1398

محله ِامینونو کجاست؟

درباره اِمینونو و تاریخچه این محلهامروزه امینونو محله ای وابسته به محله فاتح در استانبول است اما در سال 1928 میلادی جایی بود که استانبول را به دو بخش تقسیم می کرد. کمتر از 40 سال پیش بود که امینونو و محله فاتح با هم ادغام شدند و زیر نظر یک شعبه شهرداری قرار...

20 شهریور 1398

گزارش، توافق ترکیه و آمریکا درباره شمال سوریه؛ سرنوشت منبج تکرار می شود؟

در حالیکه مقامات و رسانه های ترکیه از توافق با آمریکا درباره حمله به شمال سوریه و ایجاد منطقه امن سخن می گویند، ابهامات زیادی پیرامون این توافق وجود دارد که عملیاتی شدن آن را با چالش روبرو می کند.

18 شهریور 1398
تعداد: (68)